Człowiek od polskiej flagi w psich odchodach twarzą święta „Solidarności”? Oburzający pomysł ECS

Szef Europejskiego Centrum Solidarności (ECS) Basil Kerski dopiero co wyparł się udziału w skandalicznym V Trójmiejskim Marszu Równości. Jednak instytucja ponownie znalazła się w centrum kolejnego skandalu. Okazuje się, że Święto Wolności i Solidarności, organizowane przez ECS, zaszczyci swoim wystąpieniem człowiek, w którego telewizyjnym programie wkładano polską flagę w psie odchody.

Jakub Władysław Wojewódzki
Fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Dopiero dziś dyrektor ECS Basil Kerski tłumaczył się i przekonywał w liście do wiceministra kultury Jarosława Sellina, że instytucja nie ma nic wspólnego z sobotnim kontrowersyjnym Trójmiejskim Marszem Równości.

Jednak wokół ECS ponownie gęstnieje atmosfera, bowiem placówka planuje uczcić Święto Wolności i Solidarności m.in. występem Jakuba Władysława Wojewódzkiego.

Jak informuje na swojej stronie Europejskie Centru Solidarności na Święto Wolności i Solidarności przyjedzie do Gdańska z całego kraju 200 organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych.

"Od 1 do 4 czerwca obok historycznej stoczniowej Sali BHP stanie 13 hal tematycznych, które będą grupować inicjatywy o podobnym zakresie działalności, takim jak m.in.: demokracja, edukacja, wsparcie społeczne, lokalność, prawa człowieka, ruchy miejskie, równość, kultura, integracja, zrównoważony rozwój"

- czytamy na stronie ECS.

W Strefie Społecznej będą się odbywać m.in. debaty, warsztaty, prelekcje, animacje dla dzieci, a swój udział zapowiedzieli m.in. Agnieszka Holland, Kuba Wojewódzki, Tomasz Sekielski, Karolina Wigura, Szymon Hołownia, ks. Adam Boniecki, Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz.

Przypomnijmy, w marcu 2008 r. w programie TVN Kuby Wojewódzkiego wkładano miniaturki polskich flag w atrapy psich odchodów. Uczestnicy programu tłumaczyli potem, że "był to happening mający uświadomić problem zanieczyszczenia polskich ulic".

W 2011 roku Sąd Apelacyjny uznał, że program propagował działania sprzeczne z prawem i moralnością. Zdaniem SA zachęcało to do znieważania flagi państwowej, a wszyscy obywatele są zobowiązani do jej poszanowania.

Planowanym udziałem Wojewódzkiego w święcie "Solidarności" oburzył się prof. Sławomir Cenckiewicz.

Podobne stanowisko zajęli również internauci komentujący kontrowersyjny pomysł władz ECS.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, ecs.gda.pl

#Europejskie Centrum Solidarności #Kuba Wojewódzki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo