Rosjanie nie chcą już tak żyć

  

Anastazja Nikolska, socjolog z Rosyjskiej Akademii Gospodarki Narodowej i Administracji Publicznej, w rozmowie z witryną z Jekaterynburga Znak.com powiedziała o obszernych badaniach mieszkańców regionów Rosji, które niedługo zostaną opublikowane. Wynika z nich, że ludzie mają już dosyć panującego w Rosji systemu i że w świadomości zwykłych Rosjan zachodzą duże zmiany.

Na przykład pytają, dlaczego mają łożyć na rosyjskie wojny, Kubę czy Wenezuelę, skoro w ich regionie się „wegetuje”, jak się wyraził jeden z badanych. Generalnie najmocniejsze są żądania prawdziwej niezależności regionów, zapisanej w konstytucji, lecz nieprzestrzeganej. Z kolei według badań Wszechrosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej zaufanie do Władimira Putina jest rekordowo niskie. W ciągu roku spadło z 55,3 proc. do 36,5 proc. Ale jednocześnie z tych samych badań wynika, że ludzie nie widzą nikogo, kto miałby go zastąpić. Z kolei badania Centrum Lewady pokazują, że niechęć do Putina idzie w parze z rosnącym sentymentem do… Stalina. Rosjanie więc mają w głowach mętlik, ale kierunek jest wyraźny: uważają, że tak żyć już się nie da.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts