Koalicja wygrywa w Cisnej. Schetyna ma na to swoją teorię, ale na ziemię sprowadza go... działaczka PO

W województwie podkarpackim Koalicja Europejska zwyciężyła tylko w jednej gminie - Cisnej w Bieszczadach. Na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna, w odpowiedzi na pytania, co stało za takim wynikiem KE, przedstawił swoją teorię. - Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia - napisał. Na ziemię sprowadziła go podkarpacka działaczka PO, Elżbieta Łukacijewska.

Grzegorz Schetyna
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Gmina Cisna w Bieszczadach jest jedyną gminą w województwie podkarpackim, gdzie podczas niedzielnych wyborów wygrała Koalicja Obywatelska. KE zdobyła tam poparcie na poziomie 46,99 proc. Na tle innych gmin Podkarpacia, gdzie zdecydowanie wygrywało Prawo i Sprawiedliwość, wynik w Cisnej jest pewną ciekawostką. W sieci nie brakuje pytań o przyczynę takiego stanu rzeczy.

Na jedno z takich krążących w internecie pytań postanowił odpowiedzieć lider Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Jak tłumaczy dobry wynik Koalicji Europejskiej w gminie Cisna Schetyna? Że to zasługa "ludzi napływowych".

Wpis Schetyny wywołał niemałe poruszenie na Twitterze. Liderowi Platformy postanowiła odpowiedzieć Elżbieta Łukacijewska, europoseł Platformy z okręgu podkarpackiego, która również w niedzielnych wyborach uzyskała mandat europarlamentarzysty.

- Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie "ludzie z zewnątrz", tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza

- napisała Łukacijewska, która przez wiele lat pracowała w Cisnej, a w latach 1998-2001 była tam wójtem. 

Blisko 2/3 głosów, które w gminie Cisna zdobyła Koalicja Obywatelska, oddanych zostało właśnie na Łukacijewską.

Na Twitterze pod adresem Schetyny posypało się niemało gromów.

 

 

 


Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#wybory do parlamentu europejskiego #Cisna #Elżbieta Łukacijewska #Grzegorz Schetyna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo