Nadał polecony z wymówką Tuska, zdziwiony, że nie doszedł. Tak działa Roman Giertych

Donald Tusk nie stawi się przed komisją śledczą ds. VAT. Jednocześnie przewodniczący Marcin Horała napisał na Twitterze, że do komisji nie wpłynęła żadna informacja, iż Tusk nie stawi się na przesłuchaniu, na co Roman Giertych zareagował upubliczniając potwierdzenie nadania listu poleconego z... piątku. Komentarz w sieci: "Jak się nadało w piątek wieczorem list polecony EKONOMICZNY (trzy dni robocze według strony PP), to nic dziwnego, że nie doszło".

Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Na dzisiejszym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej ds. VAT - zgodnie z ustalonym harmonogramem - miał zostać przesłuchany były premier Donald Tusk.

Szef Rady Europejskiej, pytany wczoraj w Brukseli przez dziennikarzy Polsat News i TVN24, czy pojawi się na przesłuchaniu przed sejmową komisją śledczą, powiedział jednak, że nie będzie to możliwe w tym tygodniu.

"W zeszłym tygodniu mój pełnomocnik poinformował, że jestem dokładnie od jutra na czele delegacji europejskiej w kilku państwach azjatyckich, ale jestem przekonany, że pełnomocnik znajdzie z komisją datę, która będzie możliwa"

- zaznaczył.

"Zawsze, mimo mojej negatywnej oceny co do niektórych intencji czy zamiarów, ale czy to była prokuratura czy komisje, ja stawiam się, kiedy organy państwa polskiego mnie wzywają"

- stwierdził.

Pytany o to, kiedy stawi się przed komisją, odpowiedział, że jeszcze nie wie.

"W tym tygodniu nie będzie to możliwe, ale na pewno znajdziemy czas, taki, który będzie można uzgodnić"

- dodał Tusk.

Przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała zapewne ze zdumieniem przyjął informację o planowanej nieobecności Tuska. Jak napisał na Twitterze, do komisji nie wpłynęła żadna informacja, że Tusk nie stawi się na przesłuchaniu. Jednak posiedzenie komisji odbędzie się zgodnie z planem.

Roman Giertych również na Twitterze napisał: "Przewodniczący Komisji ds. VAT stwierdził, że wniosek (którego jak twierdzi nie dostał) o usprawiedliwienie nieobecności PDT ma związek z rezultatem wyborów. Załączam dowód nadania z piątku. Może Pan Panie Pośle złoży interpelacje w sprawie powolnego działania Poczty Polskiej?" - pyta. 

Tymczasem, jak możemy zobaczyć, został nadany... w piątek.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Roman Giertych #komisja śledcza ds. VAT #Donald Tusk

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo