Narkotyki w pudełkach po proszku do prania

Narkotyki / Cbsp.policja.pl

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek buprenorfiny o czarnorynkowej wartości 100 tys. dolarów. Substancja psychoaktywna była przemycana w pudełkach po proszku do prania. Funkcjonariusze zatrzymali 11 osób - poinformowało dziś rano CBŚP.

Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się przemytem substancji psychotropowych, głównie buprenorfiny (półsyntetyczny opioid - pochodna morfiny), z Francji, m.in. przez Polskę na Ukrainę.

W ubiegłym tygodniu zatrzymano równocześnie 11 osób (sześciu obywateli Ukrainy i pięciu Francji), w tym podejrzanych o organizowanie tego procederu. Cztery osoby spośród zatrzymanych w Polsce i na Ukrainie tymczasowo aresztowano.

Na granicy ukraińsko-polskiej przejęto ponad 7,2 tys. tabletek (7,2 kg) buprenorfiny o wartości czarnorynkowej 100 tys. dolarów. Zabezpieczono także 6 tys. euro, samochody oraz materiał dowodowy.

W akcję zaangażowanych było ponad 150 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służb z Polski, Francji, Ukrainy oraz z Holandii. Śledztwo po polskiej stronie nadzorowane jest przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Czynności po stronie polskiej wykonuje CBŚP i Prokuratura Krajowa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts