Horała: jeżeli nie będzie usprawiedliwienia nieobecności Tuska, wystąpimy o jego ukaranie

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Donald Tusk już zapowiada, że nie stawi się jutro na przesłuchaniu komisji śledczej ds. VAT. Jak twierdzi, znajdzie inny termin. Przewodniczący komisji Marcin Horała poinformował, że Tusk nie zgłosił komisji swojej nieobecności. Jednak rozumie szefa Rady Europejskiej. "Po nokaucie trzeba ochłonąć" - napisał.

Jutro o godz. 10 miało się rozpocząć posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. VAT, która - zgodnie z ustalonym harmonogramem - miała przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska.

Szef Rady Europejskiej, pytany w Brukseli przez dziennikarzy Polsat News i TVN24, czy pojawi się na przesłuchaniu przed sejmową komisją śledczą, powiedział jednak, że nie będzie to możliwe w tym tygodniu.

"W zeszłym tygodniu mój pełnomocnik poinformował, że jestem dokładnie od jutra na czele delegacji europejskiej w kilku państwach azjatyckich, ale jestem przekonany, że pełnomocnik znajdzie z komisją datę, która będzie możliwa"

- zaznaczył.

"Zawsze, mimo mojej negatywnej oceny co do niektórych intencji czy zamiarów, ale czy to była prokuratura czy komisje, ja stawiam się, kiedy organy państwa polskiego mnie wzywają"

- dodał.

Pytany o to, kiedy stawi się przed komisją, odpowiedział, że jeszcze nie wie.

"W tym tygodniu nie będzie to możliwe, ale na pewno znajdziemy czas, taki, który będzie można uzgodnić"

- dodał Tusk.

Przewodniczący komisji ds. VAT Marcin Horała zapewne ze zdumieniem przyjął informację o planowanej nieobecności Tuska. Jak napisał na Twitterze, do komisji nie wpłynęła żadna informacja, że Tusk nie stawi się na przesłuchaniu. Jednak posiedzenie komisji odbędzie się zgodnie z planem.

"Najwyżej je otworzymy i stwierdzimy niestawiennictwo dla celów dalszych kroków związanych z niestawiennictwem świadka chyba - że do jutra, do godz. 10 - coś będzie dostarczone. Jeżeli nie będzie żadnego usprawiedliwienia do jutra do godziny rozpoczęcia przesłuchania, to wystąpimy do sądu z wnioskiem o ukaranie świadka. To jest do 3 tys zł grzywny"

- dodał przewodniczący.

Co do powodów braku obecności Tuska - przewodniczący Horała ma swoją teorię. "Po nokaucie trzeba ochłonąć" - napisał, nawiązując do wyników niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wyłowiono niewybuchy i kontener śmieci

Zdjęcie ilustracyjne / By Autor nie został podany w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to Lamiot (w oparciu o szablon praw autorskich). - Źródło nie zostało podane w rozpoznawalny automatycznie sposób. Założono, że to praca własna (w oparciu o szablon praw au

  

Podczas sprzątania Kanału Łuczańskiego w Giżycku nurkowie znaleźli dwa niewybuchy. Zabezpiecza je policja - poinformował prezes giżyckiego Klubu Płetwonurków "Płetwal" Sebastian Łepkowski. Z kanału wyłowiono kontener śmieci, w tym wojskowy stary hełm, wagę szalkową i kilka kotwic.

Szef klubu "Płetwal" powiedział, że niewybuchy znajdują się blisko brzegu i zabezpiecza je policja.

"Ponieważ są one blisko brzegu, nie blokują żeglugi po kanale" - dodał.

W akcji sprzątania Kanału Łuczańskiego uczestniczyło 28 nurków z "Płetwala", MOPR, Ośrodka Szkolno-Treningowego Wojsk Lądowych w Orzyszu, klubu "Podwodny jeleń" w Łomży oraz indywidualni nurkowie z Gołdapi. Przez ponad dwie godziny ekipa wyłowiła z dna kanału duży kontener śmieci, wśród których były m.in.: wojskowy stary hełm, waga szalkowa, kilka kotwic oraz miecz od jachtu.

Akcja sprzątania kanału odbywa się od wielu lat zawsze po zakończeniu sezonu żeglarskiego. Współorganizuje ją giżycki urząd miasta.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl