Jesteśmy prymusem nie tylko w Europie

/ geralt

  

Stopa bezrobocia w kwietniu br. wyniosła 5,6 proc., co w porównaniu z marcem oznacza spadek o 0,3 proc., nowe zamówienia w przemyśle wzrosły rok do roku o 15,9 proc., a sprzedaż hurtowa przedsiębiorstw handlowych zwiększyła się o 14,2 proc. – podał Główny Urząd Statystyczny. – To znaczy, że polska gospodarka z miesiąca na miesiąc ma się coraz lepiej – oceniają eksperci.

Te dane to chyba kara boska, która spada na totalną opozycję za głupstwa, jakie wygadywała w ostatnich latach w kwestiach ekonomicznych – tak poniedziałkowe dane Głównego Urzędu Statystycznego skomentował poseł i ekonomista Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych. – Opozycja zapowiadała m.in. załamanie inwestycji, tymczasem one rosną, podobnie jak inne wskaźniki. Gospodarcze sukcesy obecnego rządu są coraz bardziej widoczne, także w tym roku, choć to czas globalnego spowolnienia – powiedział „Gazecie Polskiej Codziennie” Szewczak.

Jego zdaniem to m.in. z powodu ekonomicznej niekompetencji Koalicja Europejska przegrała niedzielne wybory. – Ta formacja nie ma żadnego programu gospodarczego, bo trudno za taki uznać propozycję, by Polska jak najszybciej przyjęła euro – zaznaczył poseł. Dodał, że opozycji nie pomógł nawet Donald Tusk, który zamiast debaty o gospodarce proponował rodakom jedynie uśmiech. – To za mało, by zdobyć głosy Polaków. Liczą się ekonomiczne dane, a te świadczą, że PiS dobrze rządzi, dlatego wygrał kolejne wybory – dodał Szewczak.

Więcej we wtorkowej "Gazecie Polskiej Codziennie"
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie


Wczytuję komentarze...

Tusk o Putinie: „Nasz człowiek w Moskwie”. Dworczyk o innych „skrajnych naiwnościach”

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk ocenił, że premier Mateusz Morawiecki prezentuje realizm i twardą obronę polskiej racji stanu, natomiast politycy opozycji - jego zdaniem - nieodpowiedzialną naiwność. Przypomniał też wypowiedź Donalda Tuska z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Szef kancelarii premiera opublikował na Twitterze grafikę z archiwalnymi wypowiedziami: Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego oraz Mateusza Morawieckiego.

Przywołana na grafice wypowiedź Tuska pochodzi z lutego 2008 r., kiedy ówczesny premier tuż przed powrotem z wizyty w Moskwie powiedział o Putinie: "Nasz człowiek w Moskwie".

Na grafice przypomniano też wypowiedź ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Rosja dojrzewa wolno do rozliczenia z dramatem komunizmu, stalinizmu. Jednak dzięki obecności Władimira Putina i Donalda Tuska nad grobami polskich żołnierzy,jesteśmy bliżej pojednania z Rosją 

- mówił w kwietniu 2010 r. Komorowski.

Wypowiedzi te skonfrontowano z sobotnią wypowiedzią obecnego szefa rządu.

Jesteśmy manipulowani, jesteśmy atakowani przez najwyższych urzędników Federacji Rosyjskiej. Mówimy temu stanowcze "nie" (...). Nie damy się zastraszyć, nie damy się sprowokować różnym kłamstwom i bredniom, które płyną zza wschodniej granicy. My pierwsi, nasi przodkowie stawili czoła niemieckiej i sowieckiej barbarzyńskiej zarazie

- powiedział Morawiecki w Katowicach.

Do tych wypowiedzi odniósł się Dworczyk we wpisie na Twitterze.

"Nie wierzę w złe intencje polityków opozycji. Myślę, że to po prostu skrajna naiwność. A ta u polityków pełniących najwyższe funkcje państwowe staje się niebezpieczna... Nieodpowiedzialna naiwność z jednej strony versus Mateusz Morawiecki - realizm i twarda obrona polskiej racji stanu"

- napisał szef Kancelarii Premiera na Twitterze. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts