Impreza tradycyjnie już odbędzie się  w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Między 14 a 17 czerwca będziemy mogli wysłuchać aż sześciu koncertów. Festiwal rozpocznie się od koncertu "Od Opola do Opola", podczas którego zaprezentowane zostaną najważniejsze zjawiska polskiej sceny muzycznej z ostatnich dwunastu miesięcy. Na scenie pojawią się m.in. Tulia, Kortez i Roksana Węgiel.

To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę tutaj poznać wielkich, wspaniałych ludzi. Nie mogę się już doczekać festiwalu, bo to jest też niesamowita przygoda. Ale przede wszystkim czuję się ogromnie zaszczycona, że wystąpię obok artystów takiego fromatu

- mówiła Węgiel podczas wtorkowej konferencji w siedzibie Telewizji Polskiej.

Drugim koncertem będą Debiuty, podczas których zaprezentują się młodzi artyści - wśród nich m.in. zwyciężczyni nowej edycji "Szansy na sukces" Aleksandra Nykiel (laureatka wykona swoją autorską piosenkę pt. "Moja siła"). Jedną z atrakcji będzie występ Majki Jeżowskiej, która wspólnie z Krystyną Prońko zaśpiewa piosenkę "On nie kocha nas". Na scenie zobaczymy również Anię Wyszkoni:

Ja zaśpiewam utwór poświęcony Korze i Markowi Jackowskiemu. To będzie mój ukłon w stronę tego niesamowitego duetu

- mówiła wokalistka.

Drugiego dnia festiwalu (15 czerwca) odbędzie się koncert Premier. Na scenie zobaczymy m.in. Olgę Bończyk, Szymona Wydrę & Carpe Diem, Anię Karwan i Izabelę Trojanowską. Tego samego dnia na opolskiej scenie zabrzmi koncert pt. "Walizki moje pełne snów", a na scenie pojawią się m.in. aktorka Maria Pawłowska, Katarzyna Żak, Maciej Miecznikowski i Katarzyna Dąbrowska. Trzeciego dnia imprezy usłyszymy recital pt. "Nie pytaj o Polskę. 30 lat wolności", podczas którego pojawią się utwory zaliczane do klasyki polskiego rocka w interpretacji młodych artystów - m.in. Dawida Kwiatkowskiego, Michała Szpaka, Natalii Nykiel i Margaret. Na cenie pojawią się również legendy polskiej piosenki - m.in. Maryla Rodowicz i zespół De Mono. 17 czerwca festiwal w Opolu zakończy tradycyjnie Scena Alternatywna (transmisję koncertu będzie można obejrzeć zarówno na TVP Kultura, jak i w telewizyjnej Jedynce). Na scenie pojawią się m.in. Lao Che, duet elektroniczny Rebeka, Barbara Wrońska i The Dumplings.