5-latek przyniósł do przedszkola woreczek z amfetaminą. Zatrzymano ojca chłopca

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Moritz320

  

Opiekunka z jednego z przedszkoli w gminie Jelcz-Laskowice (woj. dolnośląskie) znalazła u swojego 5-letniego podopiecznego woreczek strunowy z białym proszkiem. Niezwłocznie na miejsce wezwano policję. Okazało się, że dziecko miało przy sobie amfetaminę, którą najprawdopodobniej przyniosło z domu.

Dyżurny oławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od dyrektora przedszkola w gminie Jelcz-Laskowice o tym, że jedna z opiekunek znalazła u 5-latka „woreczek strunowy z białym proszkiem”. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki, kobieta powiadomiła dyrektora placówki.

- Policjanci wysłani na miejsce zgłoszenia sprawdzili substancję i potwierdzili, że faktycznie w woreczku znajdowała się śladowa ilość amfetaminy. W toku dalszych czynności ustalili, że dziecko najprawdopodobniej przyniosło woreczek z domu. Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji przeszukali mieszkanie rodziców przedszkolaka i znaleźli w nim 9,72 grama amfetaminy oraz 12,77 g marihuany. Narkotyki leżały na szafie

- relacjonuje podinsp. Alicja Jędo z oławskiej policji.

28-latek, ojciec dziecka, przyznał się, że narkotyki należą do niego, a zapytany o źródło ich pochodzenia stwierdził, że... znalazł je w lesie.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zdecydowała o objęciu 28-latka dozorem policyjnym. Jak się okazało, mężczyzna w przeszłości wielokrotnie popadał w konflikt z prawem

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: olawa.policja.gov.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wenezuela: Opozycja wzywa do marszu na parlament

Flaga Wenezueli / pixabay.com

  

Lider wenezuelskiej opozycji Juan Guaido wezwał w piątek swych zwolenników do ulicznych demonstracji i marszu na Zgromadzenie Narodowe, by opozycja odzyskała kontrolę nad parlamentem zablokowanym przez zwolenników rządu Nicolasa Maduro.

Od kilku tygodni opozycyjni deputowani nie mogą wejść do siedziby Zgromadzenia Narodowego, nie wpuszczają ich tam policja i tak zwane "kolektywy", grupy uzbrojonych cywilnych zwolenników rządu Maduro.

Juan Guaido na 27 lutego zapowiedział demonstracje i protesty uliczne opozycji "z udziałem wszystkich gremiów i organizacji pod zjednoczonym dowództwem", zaś na 10 marca marsz na parlament: "pomaszerujemy z mocą i zdobędziemy wolność! (..) ponieważ nadszedł decydujący moment, aby otworzyć wrota do demokracji".

Guaido jako legalny przewodniczący parlamentu zablokowanego przez siły rządowe zapowiedział też, że "wywrze w stopniu, który będzie niezbędny, presję na rząd Nicolasa Maduro". Mamy zdecydowane wsparcie prezydenta USA Donalda Trumpa-powiedział- podczas spotkania w Białym Domu (5 lutego br.) Trump i amerykańscy sekretarze stanu, obrony i handlu opracowali plany zmuszenia Maduro do oddania władzy. Guaido powiedział, że o szczegółach planu wciąż jeszcze nie może omówić. "Presja dyplomatyczna i finansowo na skorumpowanych polityków i osoby naruszające prawa człowieka wzrasta'' - dodał.

W Europie, przed spotkaniem z Donaldem Trumpem, Juan Guaido, którego uznaje za prawowitego prezydenta Wenezueli ok. 50 krajów na świecie, spotkał się min. z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Guaido dodał, iż wydarzenia zapowiedziane przez niego na 10 marca nie będą jednak stanowiły "definitywnego kresu" władzy Maduro. Nie mniej jednak "staną się ważnym wydarzeniem" w walce z t.zw. rewolucją boliwariańską w Wenezueli.

Wenezuela pogrążona jest w głębokim kryzysie politycznym, odkąd w styczniu 2019 roku Maduro po nieuznanych przez opozycję wyborach rozpoczął nową kadencję jako prezydent kraju, a przewodniczący parlamentu i przywódca krajowej opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem. Rząd Maduro wspierają m.in. Rosja, Chiny, Kuba, Iran i Turcja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts