Kubiak ostro o Irańczykach - zostanie ukarany?

Michał Kubiak - kapitan reprezentacji siatkarzy mocno wypowiedział się o Irańczykach w programie "Prawda Siatki", mówiąc, że ten naród dla niego nie istnieje. Opinia Kubiaka wywołała burzliwą dyskusję - sporo osób uważa, że w swej wypowiedzi poszedł za daleko. Niewykluczone także, że czeka go kara - sprawa trafiła bowiem do Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Katarzyna M. Kozłowska from Łódź, Poland [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Spięcia pod siatką podczas meczów nie są rzadkością. Natomiast Michałowi Kubiakowi najwyraźniej w pamięci utkwiły zdarzenia nie tylko z meczów z reprezentacją Iranu. 31 letni przyjmujący wspomniał też o sytuacji z Klubowych Mistrzostw Azji. Kubiak był wtedy prowokowany po kończącej zagrywce w sposób nie akceptowany na siatkarskich parkietach, o czym pisaliśmy w kwietniu.

W programie Jerzego Mielewskiego Kubiak powiedział, że sytuacja nie dotyczyła tylko końcówki spotkania finałowego:

To wszystko miało miejsce jeszcze wcześniej, bo graliśmy z tym zespołem w grupie. Gość stanął pod siatką, krzyczy do mnie, obraża mi rodzinę, a potem uciekł za kolegów, kiedy do niego podszedłem. Straciłem do ludzi z Iranu resztki szacunku.

Kubiak wypowiedział się jednak w niedzielnym programie bardzo ostro o Irańczykach:

Oni zawsze grają niewiniątka. Są niby super i fajni, a my najgorsi. Ale moje zdanie jest takie, że to są fatalni, złośliwi i chamscy ludzie. Dla mnie ten naród jest skreślony, mimo że oni dumnie nazywają się Persami, a nie Arabami. Tak naprawdę są zwykłymi leszczami. 

Film z rozmową z siatkarzem został na jego prośbę usunięty, a cała sprawa może mieć dalsze konsekwencje, bo zajął się nią PZPS. Nie brak głosów, że Kubiak naruszył swoimi słowami Kodeks Etyki i Postępowania uchwalony niedawno przez władze siatkarskiego związku. Część osób uważa jednak, że siatkarz po prostu wyraził swoją opinię, do której - jak każdy - ma prawo.

 

 

 Źródło: siatka.org, niezalezna.pl

#siatkówka #Michał Kubiak

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo