Mocne słowa wicepremiera o Konfederacji: "Będą się smażyć w politycznym piekle"

zdjęcie ilustracyjne; Jarosław Gowin / Filip Blażejowski/Gazeta Polska

  

Zgodnie z oficjalnymi danymi przedstawionymi przez Państwową Komisję Wyborczą (PKW) Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego do Parlamentu Europejskiego, uzyskując 4,55 proc. poparcia. – [Konfederacja] To jest zagrożenie nie dla Zjednoczonej Prawicy, to jest zagrożenie dla Polski. Dobrze, że ono minęło – skomentował dziś wynik wyborczy tego ugrupowania wicepremier Jarosław Gowin.

Do wyniku wyborczego Konfederacji odniósł się w TVN24 minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

– [Konfederacja] to jest zagrożenie nie dla Zjednoczonej Prawicy, to jest zagrożenie dla Polski. Dobrze, że ono minęło. Politycy Konfederacji będą się smażyć w piekle politycznym za to, że próbowali uzyskać sukces polityczny, rozpętując, na szczęście nieudolnie, falę nastrojów antysemickich

 – mówił Gowin w „Faktach po faktach” TVN24.

Komentując zwycięstwo w niedzielnych wyborach Prawa i Sprawiedliwości, Gowin zaznaczył, że wyborcy docenili "jakość rządów" Zjednoczonej Prawicy.

- Moim zdaniem, głównym argumentem przesądzającym o naszym zwycięstwie była jakość 3,5-letnich rządów. Po prostu, popełniając masę błędów, to dotyczy również mnie, ale generalnie dobrze rządzimy. Jeżeli pan mi pozwoli na dobry uczynek, to ja bym chciał doradzić moim koleżankom, kolegom z partii opozycyjnych, żeby zastanowili się nie tylko nad tym, co robimy źle, bo może różne rzeczy słusznie nam wytykają, ale żeby zastanowili się nad tym, co robimy dobrze

- powiedział Gowin.


W ostatnim czasie media Strefy Wolnego Słowa opublikowały serię artykułów o niektórych politykach startujących z list Konfederacji.

Wśród nich znalazła się Lilija Moshechkova. Zdjęcia z „Chirurgiem” w bazie motocyklowego gangu „Nocne Wilki”, żale po śmierci lidera donieckich separatystów „Giwiego” - to tylko niektóre z elementów jej aktywności.

Z kolei oskarżony przez prokuraturę o szpiegostwo na rzecz Rosji i Chin Mateusz Piskorski w swoim niedawnym wywiadzie, którego udzielił rosyjskiemu portalowi eadaily.com, jako osoby które go „wspierały i wspierają” wymienił m.in. Janusza Korwin-Mikkiego i Grzegorza Brauna.

Nie zabrakło też skandalicznych wybryków „konfederatów”. W Kielcach podczas debaty kandydatów do Parlamentu Europejskiego gdy głos zabrała wiceminister sportu Anna Krupka, za jej plecami stanął kandydat Konfederacji Konrad Berkowicz i przyłożył do jej głowy... jarmułkę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl, 300polityka, TVN24
Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk szefem Europejskiej Partii Ludowej

/ EPP

  

Były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został wybrany na szefa Europejskiej Partii Ludowej na kongresie tego ugrupowania w Zagrzebiu.

Tuska poparło 491 delegatów. Przeciwko jego kandydaturze oddano 37 głosów, co oznacza, że otrzymał poparcie 93 proc. głosujących. Polak nie miał kontrkandydatów, dlatego od początku było jasne, że zostanie wybrany na stanowisko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl