To było starcie! Zofia Klepacka nagrała gwiazdkę TVN krzyczącą do niej: "wstyd", gdy mistrzyni olimpijska szła, by oddać głos w dzisiejszych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Klepacka sfilmowała zdarzenie telefonem komórkowym i udostępniła na swoim profilu na Facebooku. Widzimy na nim, jak Kinga Rusin manifestuje swoje poglądy, wyrażając zarazem "szacunek" do sportowca, którego poglądy nie idą w parze z jej własnymi.

To jest straszny wstyd, chciałam, żeby pani mnie usłyszała

- mówi Rusin na nagraniu, wskazując, że Klepacka powinna mieć poczucie winy z tego powodu, że "obraża ludzi".

O co chodzi z tym wstydem? Enigmatyczna odpowiedź brzmi:

Uwielbiałam panią, jako sportowca, trzymam kciuki za wszystkich sportowców (...) Osiągnęła pani wiele sukcesów w sporcie i chwała pani za to. Ale pisanie homofobicznych wpisów, obrażanie ludzi...

Przypomnijmy, że Zofia Klepacka, niedawno wyróżniona tytułem Osobowości Roku, którą wskazują widzowie Telewizji Republika, nie kryje się ze swoimi poglądami.

W kwietniu br. zamieściła wpis, w którym stanowczo sprzeciwiła się podpisaniu przez prezydenta Warszawy deklaracji na rzecz społeczności LGBT+. Wtedy to na wybitną polską sportsmenkę wylała się fala obrzydliwego hejtu. Nie zabrakło nawet życzeń śmierci.

Siemanko, wszyscy moi hejterzy, którzy chcieliście odebrać mi medale, wywalić mnie z kadry olimpijskiej. Nie udało się Wam mnie zdyskredytować

– ripostowała wówczas Klepacka.

Stracie  z Kingą Rusin możecie zobaczyć poniżej:

Zofia Klepacka ma na swoim koncie medale mistrzostw świata i Europy w windsurfingu, a także brązowy medal igrzysk olimpijskich w tej dyscyplinie. Jest uznawana za jedną z najbardziej utytułowanych windsurferek na świecie. Była ambasadorem Światowych Dni Młodzieży odbywających się w 2016 r. w Polsce.