Waleczny Kubica i triumfujący Hamilton w GP Monako

/ williamsf1.com

  

Lewis Hamilton obronił się przed szaleńczymi atakami i wygrał Grand Prix Monako. Dobry wyścig zaliczył Robert Kubica - chociaż szanse na lepsze miejsce pokrzyżowała kolizja na torze spowodowana przez Giovinazziego. Williams zrobił krok w dobrą stronę - po raz pierwszy w tym sezonie bolidy z Grove nie zamykały stawki!

Robert Kubica zanotował znakomity start do wyścigu. Od razu zyskał dwie pozycje - minął mającego kłopoty Giovinazziego i kolegę z zespołu Russella. Po 14. okrążeniach wyglądało to zaskakująco dobrze dla Polaka, który był piętnasty.

Wyścig Kubicy zepsuł jednak chwilę później  Giovinazzi, który spowodował kolizję na zakręcie La Rascasse - określanym tak od od restauracji o tej samej nazwie, która znajduje się tuż za barierami. W wyniku zamieszania na torze Kubica spadł na 18. pozycję, a z jego samochodem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Polak zgłaszał przez radio problemy z oponami i było już wiadome, że może już tylko walczyć o dojechanie do mety.

Tymczasem stawce przewodził Lewis Hamilton, który jednak również zgłaszał problemy z bolidem. Brytyjczyk cały czas narzekał przez radio i faktycznie jechał dość wolno. Dość powiedzieć, że Kubica w Williamsie po wymianie opon zaczął wykręcać czasy okrążeń gorsze od Hamiltona 0.17 sekundy. To dla bolidu Polaka było wręcz kosmiczne tempo.

Na 46. okrążeniu Robert wyprzedził Giovinazziego, który w alei serwisowej odbywał karę, za spowodowany przez siebie incydent. Sprawiedliwości stało się zatem zadość, a wobec wycofania się z wyścigu przez Leclerca Polak był 18. Max Verstappen mocno naciskał tymczasem na Hamiltona, co skończyło się kontaktem bolidów na dwa okrążenia przed metą. Lewis jednak dał radę się obronić.

Brytyjczyk wygrał Grand Prix Monako zgodnie z przewidywaniami potwierdzając dominację Mercedesa w tym sezonie Formuły 1. Nas cieszy dobra jazda Roberta Kubicy. Williams zaliczył najlepszy start w tym sezonie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl