Nieoczekiwana „fanka” Zandberga. Jego partię wsparła... Pamela Anderson

/ Mercy For Animals MFA from Los Angeles, USA [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

  

Znana ze "Słonecznego patrolu" ikona kobiecości lat 90. Pamela Anderson z wiekiem coraz bardziej angażuje się w politykę. I to nie tylko na rodzimym poletku. Zapewne dlatego, sama wyznając lewicowe wartości, postanowiła wesprzeć przed wyborami do Parlamentu Europejskiego lewicowe ugrupowania. Na fali jej popularności świat dowiedział się zatem o... istnieniu partii Razem.

Słynna Pamela Anderson, która z wiekiem coraz bardziej angażuje się w politykę, postanowiła otwarcie poprzeć kilka z europejskich partii walczących o mandaty w Parlamencie Europejskim. 

Wśród nich znalazła się również... partia Razem.

Jej członkowie nie kryją zachwytu poparciem aktorki, którą określają aktywistką "na rzecz praw zwierząt, klimatu i globalnej sprawiedliwości ekonomicznej".

Chcemy nowego, "zielonego ładu" dla Europy, chcemy wielkich programów publicznych inwestycji w nowe, "zielone technologie". Bo to jest nasz obowiązek wobec planety, przyszłych pokoleń, żebyśmy zaczęli w końcu odważnie działać

- mówił członek zarządu partii Razem i "jedynka" śląskiej listy Maciej Konieczny.

Konieczny zaapelował do wszystkich wyborców: "Bądźcie jak Pamela Anderson, głosujcie odważnie, głosujcie na Lewicę Razem, razem uratujemy planetę".

Tymczasem Pamela Anderson nie tylko namawia Europejczyków, by poszli do urn. Wskazuje nawet, na które partie głosować w kilku poszczególnych krajach. W swoim wpisie - obok partii Razem - zamieściła odnośniki do partii LIVRE z Portugalii, Actúa z Hiszpanii, Génération.s z Francji, Diem25 z Niemiec, Alternativet z Danii i MeRA 25 z Grecji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wprost.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oburzone akcją „Nie świruj, idź na wybory”. „Oczekujemy wsparcia – nie szyderstwa”

Screeny z filmików "Nie świruj, idź na wybory" / twitter.com

  

Wystartowała kampania „Nie świruj, idź na wybory”. W krótkich filmikach występują celebryci znani z niechęci do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Na jednym z klipów aktor udaje osobę chorą psychicznie. „Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego przeciwstawia się jakimkolwiek próbom stygmatyzacji - świadomej lub nieświadomej - tych osób. To nie są osoby inne - wszyscy wspólnie tworzymy społeczeństwo” – czytamy w oświadczeniu, do którego dotarł portal niezalezna.pl.

Rozpoczęto akcję „Nie świruj, idź na wybory”. Biorą w niej udział artyści otwarcie deklarujący poparcie dla opozycji, m.in. Zbigniew Hołdys, Grzegorz Turnau, Olgierd Łukaszewicz, Janusz Gajos, Anna Nehrebecka, Wojciech Pszoniak, Szymon Majewski, Andrzej Chyra, Robert Janowski, Anna Cieślak.

[polecam:https://niezalezna.pl/288794-tak-celebryci-chca-namowic-do-udzialu-w-wyborach-ich-akcja-nieswiruj-budzi-niesmak]

Szczególne poruszenie wywołał filmik z Wojciechem Pszoniakiem, który udaje osobę chorą psychicznie.

„Podobne ruchy mogą dotyczyć np. osób z porażeniem mózgowym, czyli często niewinnych, marzących o akceptacji”

– zauważył europoseł PiS Patryk Jaki.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Polskim Towarzystwem Psychiatrycznym. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Towarzystwa, dr. n. med. Sławomira Murawca, od samego rana spływały różne informacje dotyczące tej kampanii. Wypracowano stanowisko PTP na temat akcji „Nie świruj, idź na wybory”.

Portal niezalezna.pl dotarł do oświadczenia w tej sprawie.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego stoi na straży poszanowania praw i godności osób z zaburzeniami psychicznymi. ZG PTP przeciwstawia się jakimkolwiek próbom stygmatyzacji - świadomej lub nieświadomej - tych osób. To nie są osoby inne - wszyscy wspólnie tworzymy społeczeństwo.

Cierpieniu, potrzebom, zmaganiom z problemami życiowymi, których wszyscy doświadczamy należy się szacunek. Dzielenie nas na osoby z zaburzeniami psychicznymi i osoby bez takich zaburzeń jest głęboko nieprawdziwy. Wszyscy możemy znaleźć się wśród potrzebujących pomocy - po stracie osoby bliskiej, utracie pracy, zdarzeniu losowym, w wyniku zachorowania, wraz z wiekiem, lub kiedy nieoczekiwanie pomocy będzie wymagało nasze dziecko. Powielanie okrutnych stereotypów może wtedy utrudniać przezwyciężanie psychicznego kryzysu zdrowotnego.

Stanowczo prosimy i apelujemy o rozwagę i poszanowanie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Mierzą się z nimi nierzadko nasi znajomi, mierzymy się także my i nasi bliscy. Wszyscy oczekujemy lub będziemy oczekiwać w takiej sytuacji  zrozumienia, życzliwości i wsparcia – nie szyderstwa.

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

[polecam:https://niezalezna.pl/288803-ta-akcja-pokazuje-desperacje-opozycji-posel-pis-o-kampanii-nie-swiruj-idz-na-wybory]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl