Żywioł uszkodził 125 obiektów

/ Hans

  

Kataklizmy z ostatnich dni skutkowały uszkodzeniem 125 budynków mieszkalnych i gospodarczych. Najwięcej obiektów ucierpiało w woj. lubelskim – poinformował w Poznaniu szef resortu inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Najwięcej zniszczeń spowodowała trąba powietrzna, która przeszła we wtorek przez gminę Wojciechów (Lubelskie).

Minister poinformował, że większość uszkodzonych lub zniszczonych obiektów zostało skontrolowanych przez inspektorów nadzoru budowlanego. Podkreślił, że to ważne dla szybkiego i sprawnego przekazania rządowego wsparcia poszkodowanym.

"Najwięcej obiektów, które ucierpiały w ostatnich dniach ze względu na kataklizmy, jest w woj. lubelskim w gminie Wojciechów. W całym województwie liczba obiektów, które zostały objęte zniszczeniami i uszkodzeniami to 91. Większość z nich już skontrolowaliśmy. Wiemy, że pięć obiektów uległo całkowitej dewastacji, są to obiekty gospodarcze"

– powiedział.

Jak dodał, pozostałe uszkodzone obiekty mieszkalne i gospodarcze można naprawione.

Minister podał też, że w woj. mazowieckim uszkodzonych zostało w ostatnich dniach 15 obiektów, w podkarpackim – 11, a w woj. świętokrzyskim i w Wielkopolsce – po cztery obiekty. Dotąd w całym kraju skontrolowano 104 obiekty.

Powiedział też, że obecnie monitorowane są podtopienia w południowej części kraju.

"Nasze szacunki wskazują, że mówimy o ok. 3 tys. podtopionych obiektach"

– podał minister. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl