Szydło: przychodzi czas szacowania szkód

/ Fot. KPRM [Public domain]

  

- Teraz przychodzi czas, kiedy będziemy szacować szkody, pomagać ludziom - powiedziała wicepremier Beata Szydło podczas wizyty w dotkniętej przez powódź wsi Jawiszowice w powiecie oświęcimskim w Małopolsce. Jak dodała, zaczyna się praca nad wypłatą zasiłków najbardziej potrzebującym wsparcia.

- Teraz przychodzi ten czas, kiedy będziemy szacować szkody, pomagać ludziom. Już teraz zaczynamy bardzo intensywnie pracować właśnie nad tym, żeby tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, jak najszybciej wypłacić zasiłki 

- powiedziała wicepremier.

Podkreśliła, że można również uzyskać pomoc w postaci sprzętu, środków dezynfekujących i materiałów, które podczas klęski żywiołowej są niezbędne.

Jak podkreśliła, wojewodowie śląski i małopolski pozostają w stałym kontakcie, żeby akcja przeciwpowodziowa przebiegała sprawnie. Szydło przytoczyła słowa burmistrza i koordynatora akcji w Jawiszowicach, według których poziom wody w rejonie opada. "Jeżeli nie będzie deszczu, jeżeli woda się ustabilizuje, to będzie wszystko w porządku" - dodała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Polskiego kandydata przesłuchają niebawem

zdjęcie ilustracyjne / dimitrisvetsikas1969 CC0

  

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października - wynika z harmonogramu opublikowanego dziś przez PE.

Oznacza to, że Polak będzie jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych. Poza komisją ds. rolnictwa pytania będą zadawać mu też europosłowie komisji ds. środowiska.

Przesłuchania kandydatów mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl