Rodzinne świętowanie czas zacząć

Zdjęcie ilustracyjne (koncert Dziecięca Dedykacja Chór Artos w Muzeum Kolekcji im Jana Pawla II) / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska/

  

Spektakle, projekcje filmów, muzealne spotkania, pikniki czy konkurs talentów – z okazji Dnia Dziecka wiele instytucji przygotowało ciekawy program dla młodych odbiorców kultury, ich rodziców i opiekunów. Niektóre wydarzenia rozpoczynają się już w ten weekend.

Pokażemy perły polskiej animacji – zachęcają organizatorzy Bajkowego Dnia Dziecka. W dniach 30 maja – 2 czerwca w niezależnych kinach zrzeszonych w sieci kin studyjnych i lokalnych w całej Polsce będzie można zobaczyć zrekonstruowane cyfrowo bajki. W programie historie pełne marzeń, śmiechu i przygód. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć ich urok na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem czy ze Smokiem Barnabą.

W stolicy święto najmłodszych trwa dwa tygodnie. W dniach 27 maja – 9 czerwca odbędą się koncerty, pikniki, spektakle, warsztaty i wystawy. Podczas Tygodnia Dziecka 36 warszawskich instytucji kultury przygotowało wspólny program kulturalny dla całych rodzin. Szczególnej uwadze polecamy Dzień Dziecka na Grochowskiej, który będzie pretekstem do muzycznej podróży przez wszystkie kontynenty. 1 czerwca siedziba Sinfonii Varsovii zmieni się w odległe krainy. W programie: koncerty, spektakle inspirowane japońską techniką teatru ilustracji, pokazy indyjskiego tańca i warsztaty. Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca w Warszawie na Agrykoli odbędzie się festyn rodzinny. Wystąpią: Arka Noego, Cleo, Margaret i Małe TGD.

W krakowskim Muzeum Narodowym świętowanie Dnia Dziecka rozpocznie się już jutro i będzie również okazją do fetowania Dnia Matki. Wydarzenie odbędzie się w przestrzeni wystawy „Kraków 1900” (Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, od godz. 11) i będzie miało konwencję muzealnej gry. W Łodzi natomiast jutro startuje jeden z największych przeglądów sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży w Polsce, czyli IX Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela, organizowany przez Teatr Pinokio w Łodzi. Warto się wybrać.

Młodym utalentowanym artystom polecamy natomiast udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. Zadanie polega na zaśpiewaniu utworu lub wyrecytowaniu wiersza w języku polskim. W jury zasiądą m.in. Szymon „Simon” Radzimierski i Natalia Kukulska. Nagrodą dla najlepszych będzie udział w nagraniu płyty, ale jak deklarują organizatorzy, w tym konkursie nie ma przegranych. Każde dziecko bowiem może wziąć udział w programie nadawanym na żywo. Zgłoszenia należy wysłać do 1 czerwca. Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie: konkurstalentow.polskieradio.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany muzyk pedofilem? "Przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi"

Mariusz Zielke / TVP Info/printscreen

  

Krzysztof Sadowski przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi. Osoby, które w dzieciństwie molestował, a później gwałcił - kontrolował również w dorosłym życiu. Sprawa jest szokująca, wstrząsająca. Tak poważnej sprawy nie tylko w środowisku medialnym, ale i w Polsce, jeszcze nie było - mówił w programie "Minęła 20" w TVP Info gość Michała Rachonia pisarz i były dziennikarz Mariusz Zielke. Ponadto pisarz twierdzi, że próbował sprawą zainteresować duże media - bezskutecznie.

Jak zauważył Mariusz Zielke, oświadczenie Krzysztofa Sadowskiego, w którym zaprzeczył wszelkim doniesieniom medialnym o jego rzekomej pedofilii, nie odnosiło się do żadnego z przypadków, które były dziennikarz opisywał.

[polecam:https://niezalezna.pl/283193-sadowski-wydal-oswiadczenie-ws-oskarzen-o-pedofilie-muzyk-im-zaprzecza]

Moje teksty na początku dotyczyły trzech kobiet, których personaliów nie mogę ujawnić. Nie wiedziałem natomiast, że jest prowadzone postępowanie w prokuraturze w tej sprawie

- ujawnił Zielke.

Jak zapewnił, nie ma wątpliwości, że relacje pokrzywdzonych są prawdziwe.

Są to osoby z zupełnie innych środowisk, a ich relacje są zbliżone również w sferze intymnej

- powiedział gość Michała Rachonia.

Sadowski przez lata doskonalił system doboru ofiar i kontroli nad nimi. On zachowywał kontrolę nad dziećmi również w ich dorosłym życiu. Osoby, które w dzieciństwie molestował, a później gwałcił - kontrolował również w dorosłym życiu. Sprawa jest szokująca, wstrząsająca. Tak poważnej sprawy nie tylko w środowisku medialnym, ale i w Polsce, jeszcze nie było

- zauważył Zielke.

Nie ma znaczenia, czy pedofilia ma miejsce w Kościele, czy wśród celebrytów, prawników, czy sędziów. Trzeba z tą pedofilią walczyć - dodał.

Jak zaznaczył pisarz, zna już ponad 20 osób, które twierdzą, że były molestowane przez muzyka. Pierwsze przypadki zdarzały się już w latach siedemdziesiątych.

[polecam:https://niezalezna.pl/282878-ceniony-muzyk-byl-potworem-dziennikarz-publikuje-kolejne-historie-i-pisze-o-kryciu-przez-branze]

Ten temat trafił do mnie przypadkiem i nie chciałem się nim zajmować dziennikarsko, ponieważ to nie jest już mój zawód. Próbowałem ten temat oddać dziennikarzom dużych mediów: np "Fakt", "Super Express", portalowi OKO.press. 

- ujawnił Zielke.

Rozumiem, że dla niektórych mediów względy ideologiczne i walka z kościołem jest ważniejsza niż inne przypadki, przy czym nie podzielam tego zdania, bo walka z pedofilią wszędzie jest istotna. Chodzi o dobro dzieci i tych ofiar

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl