Ruszyły manewry Dzik-19

/ https://16dz.wp.mil.pl/pl/galleries/fotogaleria-fotop/dzik-19-wkroczy-do-akcji-7/

  

W ćwiczeniu dowódczo-sztabowym 16. Dywizji Zmechanizowanej pk. Dzik-19 w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba udział bierze ponad 700 żołnierzy z poszczególnych rodzajów Sił Zbrojnych RP.

Dziś na placu apelowym OSP WL Dęba odbyła się ceremonia rozpoczęcia ćwiczenia dowódczo – sztabowego pk. Dzik-19.

Ćwiczenie ma na celu doskonalenie dowództwa 20. Brygady Zmechanizowanej oraz 11. pułku artylerii w prowadzeniu walki w ramach ugrupowania bojowego 16. Dywizji Zmechanizowanej we współdziałaniu z Wojskami Obrony Terytorialnej. Podsumowując swoje wystąpienie Dowódca 16.DZ życzył uczestnikom ćwiczenia podejmowania samych trafnych decyzji i osiągnięcia przez wszystkich założonych celów szkoleniowych oraz podkreślił wagę bezpieczeństwa i zachowania wysokiej dyscypliny wykonawczej na każdym etapie ćwiczeni - czytamy na portalu 16. DZ.

W ramach szkolenia kierownictwa ćwiczenia i ćwiczących wojsk omówiono podstawowe uregulowania prawne z zakresu przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i dyscypliny wojskowej w czasie szkolenia. Uroczysta zbiórka zakończyła się odśpiewaniem pieśni reprezentacyjnej Wojska Polskiego i defiladą pododdziałów. Po sprawdzeniu systemu łączności i procedur meldunkowych oraz zapoznaniu ćwiczących z sytuacją wyjściową na pierwszy dzień ćwiczenia przystąpiono do pracy na stanowiskach kierowania i dowodzenia. W ćwiczeniu oprócz jednostek bezpośrednio podległych Dowódcy 16.DZ biorą udział Grupy Operacyjne z jednostek lotniczych Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych jednostek wsparcia i zabezpieczenia - podaje pomorska dywizja. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16. DZ.

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki wspomina śp. Lecha Kaczyńskiego: Budował silne, solidarne i podmiotowe państwo

premier Mateusz Morawiecki składa kwiaty przed pomnikiem śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego / twitter.com/PremierRP

  

We wtorek przypada 70. rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. Wieczorem w Krakowie w katedrze na Wawelu odprawiona zostanie uroczysta msza św. Spodziewana jest obecność prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu. Szef polskiego rządu zamieścił również wspomnienie śp. Lecha Kaczyńskiego na Twitterze.

"Prezydent Lech Kaczyński budował silne, solidarne i podmiotowe państwo. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał służbę polskiemu narodowi i drugiemu człowiekowi. Dziś najpełniej możemy oddać prezydentowi szacunek codzienną pracą dla Rzeczpospolitej i narodu, który tak kochał".
- napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej we wtorek premier Morawiecki, ministrowie jego rządu, a także Jarosław Kaczyński i politycy PiS oraz przedstawiciele instytucji państwowych złożyli kwiaty przed pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl