Salwy z Leopardów

/ mat. 10. BKPanc. http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4623.html

  

Już od pierwszych dni pobytu na poligonie w Drawsku Pomorskim żołnierze z 1 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej większość czasu spędzają na Pasie Taktycznym i strzelnicach wozów bojowych. Tam mogą doskonalić swoje umiejętności i dopracowywać elementy żołnierskiego rzemiosła.

Jak informuje oficjalny portal 10. BKPanc., w pierwszych dniach kończącego się tygodnia rejon poligonu w Drawsku Pomorskim rozbrzmiewał hukiem wystrzałów armat z czołgów Leopard 2A4. Dwie kompanie czołgów realizowały strzelania. Jedna z nich spędzała godziny na strzelnicy, podczas, gdy druga wykonywała zadania ogniowe na Pasie Taktycznym. 

Ustawione na przedpolu cele opadały chwilę po wystrzale. Najpierw widoczna była kula ognia, następnie usłyszeć można było huk wystrzału, aż w końcu pocisk trafiał w cel. I tak wiele razy podczas każdego dnia szkolenia. Czołgiści z 1 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej podczas obecnego szkolenia poligonowego strzelać będą jeszcze wielokrotnie. Szkolenie realizowane jest na najwyższym poziomie, po to, aby byli w stanie wykonać każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl