Salwy z Leopardów

/ mat. 10. BKPanc. http://10bkpanc.wp.mil.pl/pl/2_4623.html

  

Już od pierwszych dni pobytu na poligonie w Drawsku Pomorskim żołnierze z 1 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej większość czasu spędzają na Pasie Taktycznym i strzelnicach wozów bojowych. Tam mogą doskonalić swoje umiejętności i dopracowywać elementy żołnierskiego rzemiosła.

Jak informuje oficjalny portal 10. BKPanc., w pierwszych dniach kończącego się tygodnia rejon poligonu w Drawsku Pomorskim rozbrzmiewał hukiem wystrzałów armat z czołgów Leopard 2A4. Dwie kompanie czołgów realizowały strzelania. Jedna z nich spędzała godziny na strzelnicy, podczas, gdy druga wykonywała zadania ogniowe na Pasie Taktycznym. 

Ustawione na przedpolu cele opadały chwilę po wystrzale. Najpierw widoczna była kula ognia, następnie usłyszeć można było huk wystrzału, aż w końcu pocisk trafiał w cel. I tak wiele razy podczas każdego dnia szkolenia. Czołgiści z 1 batalionu czołgów 10 Brygady Kawalerii Pancernej podczas obecnego szkolenia poligonowego strzelać będą jeszcze wielokrotnie. Szkolenie realizowane jest na najwyższym poziomie, po to, aby byli w stanie wykonać każde, nawet najbardziej skomplikowane zadanie - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 10. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Ściągają spaloną iglicę z dachu kościoła

/ PrtSc/ youtube

  

Rano straż pożarna ściąga spaloną iglicę kościoła we wsi Frednowy (Warmińsko-mazurskie). W czasie burzy w nocy z soboty na niedzielę w wieżę kościoła uderzył piorun.

Jak poinformował oficer prasowy straży pożarnej w Iławie Krzysztof Rutkowski wieża, w którą uderzył piorun była murowana, zwieńczona drewnianą iglicą.

"Iglica runęła na dach, na szczęście nie spowodowała pożaru dachu, udało nam się szybko opanować sytuację"

- powiedział strażak. spalona iglica wciąż leży na dachu kościoła, dlatego strażacy w niedzielę rano rozpoczęli ściąganie jej z dachu.

Rutkowski w rozmowie z PAP dodał, że pożar strawił drewniane schody wieży ale zamocowany tam dzwon nadal wisi.

"W czasie pożaru, w uzgodnieniu z proboszczem, strażacy wynieśli też ruchome elementy wyposażenia świątyni. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił"

- dodał Rutkowski.

Kościół we wsi Frednowy, w który uderzył piorun, zbudowano w latach 1754-68.

W nocy z soboty na niedzielę przez woj. warmińsko-mazurskie przechodziły gwałtowne burze, straż pożarna interweniowała ponad 200 razy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl