Bojowe strzelania przeciwlotników

/ mat. 15. PPlot. http://15pplot.wp.mil.pl/pl/19_437.html

  

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce odbyły się rakietowe strzelania bojowe gołdapskich przeciwlotników.

Wielomiesięczne przygotowania do rakietowych strzelań zakończyły się sukcesem. Wszystkie rakiety obu dywizjonów trafiły w cel. Strzelania były oceniane przez Komisję Dowództwa Generalnego RSZ oraz Szefa Zarządu Obrony Powietrznej i Rakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Stefana Mordacza i Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego. Wyniki strzelań wykazały, że żołnierze 15. PPlot są najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie - czytamy na oficjalnym portalu pułku. 

Pułk po realizacji zadań na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce przystępuje do realizacji zadań w ramach międzynarodowego ćwiczenia pk. TOBRUQ LEGACY-19 na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu - podaje 15. PPlot. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. PPlot.

Wczytuję komentarze...

To ma być tajna broń Lewicy? W programie konwencji... filmik z wystąpieniem Kwaśniewskiego i piosenka

Aleksander Kwaśniewski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Wyborcza piosenka i... poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego - taki jest program jutrzejszej konwencji wyborczej Lewicy (SLD, Wiosna, Razem), która odbędzie się w Warszawie. Były prezydent jeszcze raz wchodzi do politycznej rzeki, choć ostatnia próba - w 2007 roku - skończyła się wyborczym fiaskiem.

W sobotę w warszawskiej Arenie Ursynów odbędzie się konwencja programowa komitetu wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej (posługującego się logotypem Lewica) z którego list startują działacze SLD, politycy Wiosny Roberta Biedronia i Lewicy Razem.

Głos w sobotę mają zabrać liderzy komitetu: Włodzimierz Czarzasty (SLD), Adrian Zandberg (Lewica Razem) oraz Robert Biedroń (Wiosna), a także Marcelina Zawisza (Lewica Razem), Beata Maciejewska (Wiosna) oraz Anna Maria Żukowska (SLD).

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w sztabie lewicy, podczas konwencji na ekranie zostanie wyświetlone wystąpienie byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Pierwszy czas od 2007 roku Aleksander Kwaśniewski jednoznacznie poprze wszystkie partie lewicowe, które połączyły się w bloku"

- powiedział sztabowiec lewicy.

Jak kończy się poparcie Kwaśniewskiego? Lewica ma już z tym doświadczenie. W 2007 roku Kwaśniewski był przewodniczącym rady programowej Lewicy i Demokratów. Po słabym wyniku LiD w wyborach wycofał się z życia politycznego, a jednym z głównych tematów kampanii wyborczej stał się ten wykład Kwaśniewskiego w Kijowie, gdzie zachowanie byłego prezydenta - delikatnie mówiąc - wzbudzało wiele emocji.

Podczas konwencji programowej ogłoszone zostaną też główne tezy lewicy. Wśród nich znajdzie się pakiet rozwiązań pod hasłem "Polska bez smogu", program dotyczący emerytury obywatelskiej, która miałaby być wypłacana bez względu na staż pracy, a także wykup leków za pięć złotych. Jak nietrudno się spodziewać, na konwencji ma zostać położony mocny akcent na kwestię "rozdziału państwa od kościoła".

Wyborczą piosenkę, która towarzyszyć będzie kampanii lewicy, zaśpiewa podczas konwencji uczestniczka jednej z edycji programu "Voice Of Poland" Natalia Smagacka. Trzeba przyznać, że lewica ma doświadczenie w piosenkach. Wie też coś o tym wspomniany już Aleksander Kwaśniewski. Przypomnijmy...

Polacy w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Senatorzy wybierani są w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych; każdy komitet wyborczy w jednym okręgu wyborczym może zgłosić tylko jednego kandydata - w okręgu wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej głosów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl