Bojowe strzelania przeciwlotników

/ mat. 15. PPlot. http://15pplot.wp.mil.pl/pl/19_437.html

  

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce odbyły się rakietowe strzelania bojowe gołdapskich przeciwlotników.

Wielomiesięczne przygotowania do rakietowych strzelań zakończyły się sukcesem. Wszystkie rakiety obu dywizjonów trafiły w cel. Strzelania były oceniane przez Komisję Dowództwa Generalnego RSZ oraz Szefa Zarządu Obrony Powietrznej i Rakietowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. bryg. Stefana Mordacza i Dowódcę 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marka Sokołowskiego. Wyniki strzelań wykazały, że żołnierze 15. PPlot są najlepszymi specjalistami w swojej dziedzinie - czytamy na oficjalnym portalu pułku. 

Pułk po realizacji zadań na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce przystępuje do realizacji zadań w ramach międzynarodowego ćwiczenia pk. TOBRUQ LEGACY-19 na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu - podaje 15. PPlot. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. PPlot.

Wczytuję komentarze...

400 interwencji strażaków po przejściu burz

/ Free-Photos

  

Ponad 400 razy zgłoszeń otrzymali strażacy z woj. zachodniopomorskiego po przejściu burz i silnego wiatru nad regionem w sobotni wieczór. Nikt nie został poszkodowany. Nadal usuwane są skutki wichur.

Jak poinformowała PAP w niedzielę dyżurna Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa, najwięcej interwencji było na północy i wschodzie regionu - w powiatach świdwińskim, drawskim, gryfińskim i kołobrzeskim.

Wieczorem nad województwem przeszły deszcze i silne burze, wiał też silny wiatr. Lokalnie występowały opady gradu. W powiecie drawskim przeszła trąba powietrzna, która uszkodziła około 50 dachów - m.in. w Złocieńcu i okolicach. Strażacy usuwają powalone drzewa i złamane konary.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl