"W niedzielę - poważny bój o Polskę". Patryk Jaki: Musimy być w pełni zdeterminowani

/ twitter.com/@PatrykJaki

  

- Musimy być w pełni zdeterminowani i pójść głosować w niedzielę, bo naprawdę odbywa się poważny bój o Polskę – przekonywał w Zakopanem kandydat Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu Patryk Jaki.

- W niedzielę będziemy podejmowali wybór: albo Koalicja Europejska i słabe państwo, albo Zjednoczona Prawica i silne państwo. Dane OECD pokazują, że dzięki rządom Zjednoczonej Prawicy, Polska ma się rozwijać w najbliższych latach. Nasza gospodarka ma być jedną z najlepszych na świecie, a w bieżącym kwartale jest najlepszą w Unii Europejskiej. To nie jest przypadek, to jest efekt naszej bardzo ciężki pracy, zarówno jeżeli chodzi o wzmacnianie państwa, wymiar sprawiedliwości jak i wiele innych rzeczy

 – przekonywał Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy przypomniał, że w Zakopanem zaczynał swoją kampanię i w piątek ją kończy także pod Giewontem. Patryk Jaki kandyduje z trzeciego miejsca na liście komitetu PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

- Podczas tej kampanii odbyliśmy 103 otwarte spotkania. Dla nas to jest pewnego rodzaju rekord. Jestem przekonany, że dołożymy malutką cegiełkę do tego, żeby w niedzielę Zjednoczona Prawica po raz kolejny świętowała (...). Zjednoczona Prawica prowadzi okręt w dobrym kierunku i dobrze, żebyśmy nie koncentrowali się na różnych rzutkach, sztuczkach PR-owych, tylko widzieli istotę rzeczy. Istota rzeczy polega na tym czy chcemy, żeby Polska była, tak jak często za czasów rządów Platformy łupem do rozkradania, tak jak VAT i tak dalej, czy chcemy, żeby Polska była silnym państwem. To jest realny wybór, a nie te rzeczy poboczne

 – podkreślił Jaki.

Kandydat do Parlamentu Europejskiego komentował też ostatnie sondaże wyborcze.

- We wszystkich sondażach jednak wygrywamy i moim zdaniem wygrywamy dlatego, że Polacy dostrzegają dane choćby OECD mówiące, że Polska będzie jedną z najsilniejszych gospodarek na świecie. Można powiedzieć, idziemy pod prąd, bo na świecie recesja. To powoduje, że wygrywamy w sondażach, ale nie może nas to zmylić

 – zaznaczył Jaki.

Poparcia kandydatom Zjednoczonej Prawicy udzielił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

- Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Każdy ma prawo myśleć i głosować na kogo chce. Każdy, kto posługuje się rozumem powinien rozważyć co w ostatnich latach zrobiono dla Polski, dla naszego regionu, dla samego Zakopanego

– mówił burmistrz Zakopanego. Przywołał kilka przykładów działań państwa na rzecz regionu: odkupienie Polskich Kolei Linowych, komunalizacja wartej ponad 200 mln zł spółki Polskie Tatry na rzecz Zakopanego, przekazanie przez rząd na rzez Zakopanego pieniędzy na odkupienie gestapowskiej katowni "Palace".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl