Polska na węglu stoi

  

Od dawna wielu lobbystów ubranych w skóry niezależnych ekspertów przekonuje, że węgiel to przeszłość, a likwidacja kopalń to tylko kwestia czasu. Tymczasem, czy ktoś tego chce, czy nie, polska energetyka, ciepłownictwo i hutnictwo oparte są na tym czarnym złocie i w najbliższych latach to się nie zmieni.

Jakiekolwiek uderzenie w przemysł węglowy jest więc atakiem na bezpieczeństwo RP. Dlatego tak ważne są inwestycje w sektor węglowy, pozwalające na rozwój. Liderem w tym zakresie jest państwowa Jastrzębska Spółka Węglowa, która bez echa stara się realizować program rządu Mateusza Morawieckiego. Ostatnio nabyła Przedsiębiorstwa Budowy Szybów. Dzięki tej transakcji JSW zdobyła nowe możliwości pozwalające na skuteczniejsze wydobycie węgla poprzez pogłębienie szybów, no i ograniczenie kosztownych usług zewnętrznych.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl