Czesi rozbili Niemców, Finowie wygrali mecz o życie. Poznaliśmy półfinalistów MŚ w hokeju

/ twitter.com/narodnitym/media

  

Szwedzcy hokeiści nie obronią tytułu w odbywających się na Słowacji mistrzostwach świata elity. Ekipa "Trzech Koron" w ćwierćfinale przegrała w Koszycach po dogrywce z Finami 4:5. Czesi natomiast bez problemu poradzili sobie z niespodziewanymi wicemistrzami ubiegłorocznych igrzysk - Niemcami, których pokonali aż 5:1. W sobotnich półfinałach zagrają też Kanadyjczycy i Rosjanie.

Suomi wygrali z Trzema Koronami mecz reklamowany w ich krajach jako spotkanie na śmierć i życie.

Zawodnicy obu ekip nie zwlekali ze zdobywaniem goli. Wynik otworzyli Finowie po bramce Niko Mikkoli już w pierwszej minucie spotkania. Niespełna 100 sekund później wyrównał John Klinberg. W trzeciej tercji w lepszej sytuacji byli najlepsi w dwóch poprzednich edycjach MŚ Szwedzi, którzy prowadzili 4:3, ale w 59. minucie do remisu doprowadził Marko Anttila. Już w drugiej minucie dogrywki o zwycięstwie zespołu "Suomi" przesądził Sakari Manninen.

Zwycięski gol Finów

Finowie, mistrzowie globu z 1995 i 2011 roku, w półfinale zmierzą się z Rosja, mająca w składzie gwiazdy NHL. Czesi rozbili bez większych problemów Niemców. W ich ekipie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jan Kovar. W półfinale zagrają z Kanadą, która doprowadziła do dogrywki (jak się okazało zwycięskiej) ze Szwajcarią dzięki bramce zdobytej sekundę przed końcem trzeciej tercji.

Skrót spotkania Czechów z Niemcami

Półfinały zaplanowano na sobotę, a finał oraz spotkanie o trzecie miejsce odbędą się w niedzielę

Wyniki ćwierćfinałów:

Kanada - Szwajcaria    3:2 po dogr. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Rosja - USA            4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Finlandia - Szwecja    5:4 po dogr. (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
Czechy - Niemcy        5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przeciw funduszowi rybackiemu

Zdjęcie ilustracyjne / By Czesław i Urszula - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17794668

  

Polska będzie głosować przeciw funduszowi rybackiemu UE. Nie uwzględniono planu ratunkowego dla Bałtyku, szczególnie dla dorsza - poinformował minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Polski rząd nie może się zgodzić na plan, który nie bierze pod uwagę tragicznej sytuacji na Morzu Bałtyckim oraz nie zapewnia odbudowy populacji dorsza" - podkreślił minister.

W połowie czerwca ub.r. Komisja Europejska opublikowała projekt rozporządzenia ws. sprawie Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego na lata 2021-2027. Publikacja zapoczątkowała okres prac nad projektem rozporządzenia na forum Parlamentu UE i Rady UE, które trwały od końca czerwca ub.r. do 12 czerwca br.

Ministerstwo zapewniło, że Polska aktywnie włączyła się w prace nad projektem rozporządzenia zgłaszając propozycje istotnych dla krajowego rybactwa zmian przepisów.

W wyniku prac Rady UE przygotowano dokument stanowiący mandat do dalszych negocjacji nad projektem rozporządzenia o nowym funduszu. Dokument ten będzie rozpatrywany na wtorkowym posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH) w Luksemburgu.

"Rozwiązania zawarte w opracowanym dokumencie nie odpowiadają na potrzeby sektora rybactwa w Polsce i nie pozwolą skutecznie niwelować następstw katastrofalnego stanu zasobów w Morzu Bałtyckim"

- wskazał szef resortu gospodarki morskiej.

Ministerstwo przypomniało, że o słabnącej kondycji dorsza wschodniego Polska mówi głośno od 2015 r. Nasz kraj od dłuższego czasu prowadzi działania mające chronić populację dorsza w Bałtyku. Utrzymano m.in. okresy ochronne dla tarlisk dorsza. Wprowadzono też zakaz trałowania w obszarze 6 mil morskich od polskiego wybrzeża.

Resort dodał, że wprowadzono także kwoty połowowe dla dobijaka i tobiasza - gatunków będących jednym z podstawowych źródeł pokarmu dla dorsza.

"W związku z brakiem uznania dla ww. działań naprawczych, zapaść zasobów na Morzu Bałtyckim będzie dalej postępować. Nie uwzględniając naszych apeli o ratunek dla Morza Bałtyckiego, nie zgodzimy się na przyjęcie rozporządzenia, które w żaden sposób nie poprawi katastrofalnej sytuacji, w jakiej znalazły się zasoby bałtyckiego dorsza"

- zadeklarował Gróbarczyk. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl