Wicepremier ujawnia kulisy planów powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

wicepremier Piotr Gliński / twitter.com/PremierRP

  

Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego, wicepremier Piotr Gliński wziął dziś udział w tweetupie z przedstawicielami młodzieży, w trakcie którego przekazano szczegóły dotyczące powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Musimy mocniej wsłuchać się w głos młodych Polaków. W tym celu planujemy powołać Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem, do której ogłosimy otwarty nabór wśród m.in. NGO i młodzieżowych rad przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego. [...] Dzięki działalności Rady, możliwa jest większa aktywizacja młodzieży z mniejszych ośrodków.
- mówił wicepremier Gliński.

Zobacz całą rozmowę z wicepremierem Piotrem Glińskim:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowano dochody z „europejskiej misji Tuska”. Zawrotna kwota robi wrażenie

Donald Tusk / fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

  

Już niebawem Donald Tusk opuści fotel przewodniczącego Rady Europejskiej i uda się na "zasłużony" odpoczynek. Szok związany z tym faktem ma mu zrekompensować gigantyczna odprawa, którą ma pobierać przez trzy lata. Tabloid posumował uposażenia "króla Europy" z ostatnich pięciu lat. Kwota robi duże wrażenie.

"Super Express" wyliczył, że Donald Tusk zarobił na europejskich salonach prawie 7 mln zł.

- Gdy Tusk w 2014 r. obejmował stołek przewodniczącego RE, pensja wynosiła 105 tys. zł. Oczywiście mowa o miesięcznym wynagrodzeniu! Od stycznia tego roku dzięki podwyżkom na stanowiskach unijnych podskoczyło ono zaś do aż 140 tys. zł! Wychodzi więc na to, że łącznie dzięki tej pracy Tusk wzbogacił się o 6,7 mln zł!

- czytamy w gazecie.

Zarobione pieniądze Donald Tusk mógł śmiało "upychać do skarpety", ponieważ korzystał z licznych przywilejów, przypisanych do stanowiska, które zajmuje. Wysokie diety, pokrywające koszty zamieszkania i budżet reprezentacyjny, sprawiały, że nie był zmuszony do wydawania zarobionych w Radzie Europejskiej pieniędzy. 

Okazuje się, że obecny pracodawca Tuska nie da mu zrobić krzywdy, także po zakończeniu "europejskiego kontraktu". Szef RE będzie otrzymywał przez trzy lata gigantyczną odprawę. "Super Express" szacuje, że będzie to kwota 490 tys. zł rocznie.

[polecam:https://niezalezna.pl/296392-sprawdzono-na-jaka-odprawe-moze-liczyc-tusk-zarobi-wiecej-niz-przez-piec-lat-prezydentury-w-polsce]

Donald Tusk otrzyma również sowitą emeryturę. - Po ukończeniu 65. roku życia będzie mu przysługiwało świadczenie wynoszące ponad 21 tys. zł. Dodając do tego krajową emeryturę, w sumie miesiąc w miesiąc będzie dostawał aż 30 tys. zł - podaje gazeta.

[polecam:https://niezalezna.pl/295589-tusk-dostanie-najwyzsza-emeryture-w-polsce-ujawniono-ile-pieniedzy-co-miesiac-trafi-na-jego-konto]

Jak wiadomo, obecny szef Rady Europejskiej jest człowiekiem aktywnym i trudno go sobie wyobrazić jako emeryta. Wiele wskazuje na to, że będzie sobie dorabiał do "skromnego" świadczenia na stanowisku szefa Europejskiej Partii Ludowej.

Decyzja ws. obsady tego stanowiska ma zapaść już jutro, a Donald Tusk nie ma rywali.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, se.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl