Gazeta „postanowiła się przyjrzeć stwierdzonym prawomocnymi wyrokami sądowymi przypadkom seksualnego wykorzystywania dzieci przez polityków Platformy Obywatelskiej”.

Jeden z opisanych tam byłych już działaczy  Platformy Obywatelskiej jest dobrze znany czytelnikom portalu niezalezna.pl. Chodzi o Rafała P., który wyrokiem z czerwca 2015 r. został skazany na 4 lata i 3 miesiące za wykorzystanie seksualne trzech chłopców poniżej 15. roku życia przez zmuszanie do stosunków seksualnych za pomocą szantażu i groźby ujawnienia rozebranych zdjęć.

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że Rafał P. przyznał się do kontaktów z chłopcami, ale nie okazał skruchy. Przekonywał, że wszystko odbywało się za zgodą ofiar.  Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu, z oczywistych względów wyłączono jawność rozpraw. Wyrok zapadł kilka miesięcy temu - Rafała P. uznano za winnego wszystkich zarzucanych przestępstw i skazano łącznie na 4 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności.
[polecam:https://niezalezna.pl/89117-ile-lat-w-wiezieniu-spedzi-pedofil-rafal-p-wczesniej-dzialal-w-platformie-i-pomagal-owsiakowi ]
 
Rafał P. był pracownikiem biura posła Pawła Arndta oraz senatora Piotra Gruszczyńskiego, także kierował młodzieżówką Platformy w powiecie gnieźnieńskim. Marzył o politycznej karierze, jednak jego plany legły w gruzach, gdy zajął się nim prokurator.
 
Rafał P. poznał chłopca w internecie, na jednym z portali dla homoseksualistów. Podczas spotkania w „realu”, doszło między nimi do zbliżenia. Choć miało do tego dojść za obopólną zgodą, to nastolatek nie miał ukończonych 15 lat. Dlatego sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda, a działacz PO usłyszał zarzuty związane z pedofilią. Śledczy sprawdzali też, czy miał inne, podobne kontakty z nieletnimi.  


 
W piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” opisano również trzech innych polityków PO, którzy stanęli przed sądem za seksualne kontakty z nieletnimi.

„Wyrokiem z maja 2011 r. skazany został Łukasz M., radny Platformy z warszawskiej Pragi-Północ. Zgodnie z aktami sprawy 24-letni wówczas radny został skazany za posiadanie ponad 3 tys. zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią oraz szantaż seksualny. Były radny dostał półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata, pedofil jest na wolności”.
- czytamy w „Codziennej”.

„Wyrokiem z września 2011 r. skazany został także Piotr Z., w chwili popełnienia czynu 46-letni radny Platformy Obywatelskiej z małej miejscowości w okolicach Słupska. Został skazany przez sąd na dwa lata więzienia za wielokrotne gwałty na 13-letniej córce sąsiadów. Usiłował także zgwałcić dorosłą kobietę. Pedofil i gwałciciel od 6 lat jest na wolności”.
- wynika z informacji gazety.

„Za wykorzystywanie seksualne 14 dziewczynek poniżej 15. roku życia oskarżony został Marek L., w dacie czynu radny Platformy Obywatelskiej z warszawskiego Żoliborza. Radny prowadził koło łyżwiarskie dla dziewcząt, do gwałtów i molestowania dochodziło podczas obozów i wyjazdów”.
- podaje „Gazeta Polska Codziennie”.