Kim jest skazany za pedofilię Rafał P.? To jeden z działaczy PO opisywanych przez „Codzienną”

/ fot. zdjęcie z profilu Rafała P. na Facebooku

  

Jeszcze parę lat temu Rafał P. był ważnym działaczem lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Kierował młodzieżówką tej partii w Gnieźnie, a wcześniej był nawet asystentem posła i senatora PO. Należał też do współpracowników Jerzego Owsiaka, szefował miejscowemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego polityczna kariera legła w gruzach, gdy został zatrzymany pod zarzutem molestowania 15-letniego chłopca. Co prawda Rafał P. przyznał się do kontaktów z chłopcami, ale w trakcie procesu nie okazał skruchy. Przekonywał, że wszystko odbywało się za zgodą ofiar. „Gazeta Polska Codziennie” dotarła do informacji o innych politykach PO skazanych lub oskarżonych za pedofilię. Więcej szczegółów w piątkowym wydaniu dziennika.

Gazeta „postanowiła się przyjrzeć stwierdzonym prawomocnymi wyrokami sądowymi przypadkom seksualnego wykorzystywania dzieci przez polityków Platformy Obywatelskiej”.

Jeden z opisanych tam byłych już działaczy  Platformy Obywatelskiej jest dobrze znany czytelnikom portalu niezalezna.pl. Chodzi o Rafała P., który wyrokiem z czerwca 2015 r. został skazany na 4 lata i 3 miesiące za wykorzystanie seksualne trzech chłopców poniżej 15. roku życia przez zmuszanie do stosunków seksualnych za pomocą szantażu i groźby ujawnienia rozebranych zdjęć.

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy, że Rafał P. przyznał się do kontaktów z chłopcami, ale nie okazał skruchy. Przekonywał, że wszystko odbywało się za zgodą ofiar.  Proces toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu, z oczywistych względów wyłączono jawność rozpraw. Wyrok zapadł kilka miesięcy temu - Rafała P. uznano za winnego wszystkich zarzucanych przestępstw i skazano łącznie na 4 lata i 3 miesiące pozbawienia wolności.
[polecam:https://niezalezna.pl/89117-ile-lat-w-wiezieniu-spedzi-pedofil-rafal-p-wczesniej-dzialal-w-platformie-i-pomagal-owsiakowi ]
 
Rafał P. był pracownikiem biura posła Pawła Arndta oraz senatora Piotra Gruszczyńskiego, także kierował młodzieżówką Platformy w powiecie gnieźnieńskim. Marzył o politycznej karierze, jednak jego plany legły w gruzach, gdy zajął się nim prokurator.
 
Rafał P. poznał chłopca w internecie, na jednym z portali dla homoseksualistów. Podczas spotkania w „realu”, doszło między nimi do zbliżenia. Choć miało do tego dojść za obopólną zgodą, to nastolatek nie miał ukończonych 15 lat. Dlatego sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda, a działacz PO usłyszał zarzuty związane z pedofilią. Śledczy sprawdzali też, czy miał inne, podobne kontakty z nieletnimi.  


 
W piątkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” opisano również trzech innych polityków PO, którzy stanęli przed sądem za seksualne kontakty z nieletnimi.

„Wyrokiem z maja 2011 r. skazany został Łukasz M., radny Platformy z warszawskiej Pragi-Północ. Zgodnie z aktami sprawy 24-letni wówczas radny został skazany za posiadanie ponad 3 tys. zdjęć i filmów z dziecięcą pornografią oraz szantaż seksualny. Były radny dostał półtora roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata, pedofil jest na wolności”.
- czytamy w „Codziennej”.

„Wyrokiem z września 2011 r. skazany został także Piotr Z., w chwili popełnienia czynu 46-letni radny Platformy Obywatelskiej z małej miejscowości w okolicach Słupska. Został skazany przez sąd na dwa lata więzienia za wielokrotne gwałty na 13-letniej córce sąsiadów. Usiłował także zgwałcić dorosłą kobietę. Pedofil i gwałciciel od 6 lat jest na wolności”.
- wynika z informacji gazety.

„Za wykorzystywanie seksualne 14 dziewczynek poniżej 15. roku życia oskarżony został Marek L., w dacie czynu radny Platformy Obywatelskiej z warszawskiego Żoliborza. Radny prowadził koło łyżwiarskie dla dziewcząt, do gwałtów i molestowania dochodziło podczas obozów i wyjazdów”.
- podaje „Gazeta Polska Codziennie”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Służby specjalne Finlandii demaskują szpiegów

/ ar130405

  

Obce wywiady są coraz bardziej zainteresowane infrastrukturą krytyczną w Finlandii, a w ostatnim czasie dodatkowo także fińską prezydencją w UE - wynika z opublikowanego raportu służb specjalnych SUPO w tym kraju.

"W Finlandii na stałe ulokowane są dziesiątki pracowników zagranicznych służb wywiadowczych"

- podano w rocznym przeglądzie bezpieczeństwa narodowego fińskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Kontrwywiadu (SUPO), wskazując jednocześnie, że Finlandią interesują się najbardziej Rosja i Chiny.

W raporcie podkreślono, że obce państwa w dłuższej perspektywie zainteresowane są przede wszystkim toczącą się w kraju dyskusją o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie, stosunkami z UE i NATO, fińską polityką energetyczną, strefą arktyczną oraz sytuacją bezpieczeństwa w obszarze Morza Bałtyckiego.

"Poza tym w ostatnim czasie zainteresowanie wywiadów skupiło się na działalności Finlandii w trakcie jej prezydencji w UE (druga połowa 2019 r.), stanowiska wobec unijnej polityki sankcji, działalności innowacyjnej, jak i produktów przemysłu wysokich technologii"

– poinformował szef SUPO Antti Pelttari.

Zwrócono także uwagę, że przejęcie infrastruktury krytycznej przez państwo, które aktywnie prowadzi akcje szpiegowskie lub cyberszpiegostwo, powoduje zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, jeszcze zanim państwo szpiegujące zdecyduje się użyć siły.

"Z tego powodu należy z wyprzedzeniem brać pod uwagę projekty dotyczące infrastruktury krytycznej, jak inwestycje związane z siecią 5G"

- przyznał Pelttari.Do zadań SUPO, podlegającej resortowi spraw wewnętrznych, należy oprócz prowadzenia działań kontrwywiadowczych także zwalczanie terroryzmu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl