Większość Włochów chce zostać w UE

zdjęcie ilustracyjne / Hans CC0

  

60 procent Włochów uważa, że ich kraj powinien pozostać w Unii Europejskiej - taki wynik sondażu przedstawił dziś Instytutu Badań Eurispes. W analizie zwraca się uwagę na znaczny wzrost poparcia. W ciągu dwóch lat wzrosło ono o 12 punktów procentowych.

48,8 procent w 2017 roku, 60,9 proc. obecnie - taki odsetek Włochów wyraża przekonanie o konieczności pozostania w UE.

W raporcie przedstawionym na trzy dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego odnotowano, że w ciągu dwóch lat doszło do wzrostu bardziej wyważonych opinii na temat członkostwa Włoch i spadku skrajnych poglądów.

19 procent Włochów uważa, że przynależność do UE przynosi korzyści, podczas gdy 13 procent widzi efekty niekorzystne.

Połowa mieszkańców kraju twierdzi, że korzyści jest więcej niż niekorzyści. Odsetek tych pierwszych jest o 7 punktów procentowych większy niż przed dwoma laty.

Największymi optymistami są młodzi ludzie w wieku od 18 do 34 lat. Sześćdziesięciolatków i osób od nich starszych dostrzegających więcej plusów członkostwa niż minusów jest 15 procent.

40 procent Włochów zapytanych o to, co należy robić, gdy jakaś unijna reguła jest sprzeczna z interesami ich kraju, odpowiedziało, że należy ją zaakceptować oraz szanować i zarazem dążyć do jej zmiany. Jedna piąta ankietowanych jest zdania, że nie należy jej przestrzegać.

Jeśli chodzi o przyszłość Unii, ponad 39 procent Włochów uważa, że przetrwa ona mimo trudności. Jedna piąta sądzi zaś, że po Brexicie UE opuści następny kraj. 16 procent ankietowanych jest zdania, że UE rozpadnie się.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

MOCNE! „Korzenie sitw akademickich sięgają stalinizmu. Do dziś wrogów eliminują bezwzględnie”

kadr z programu "Wywiad z chuliganem" Piotra Lisiewicza / fot. Telewizja Republika

  

Tak mocno o akademickich sitwach nie mówił jeszcze nikt! – Na uniwersytetach nie było mowy o rozliczeniu z komunizmem. Odwrotnie, u progu transformacji uniwersytety oczyszczono z nonkonformistów. Nowe kadry rekrutowane są od bardzo wielu lat na bazie „ustawianych” konkursów. I ta rekrutacja dokonuje się nie z powodów merytorycznych, a genetycznych i towarzyskich – mówi dr Józef Wieczorek, autor bloga akademickiego nonkonformisty. ZOBACZ ROZMOWĘ, KTÓRA OTWIERA OCZY! (FILM).

Ta rozmowa powinna wstrząsnąć wszystkimi, którzy decydują o stanie polskiej nauki. Dr Józef Wieczorek, geolog wyrzucony w 1986 r. Uniwersytetu Jagiellońskiego z powodu „negatywnego oddziaływania na młodzież akademicką”, wie o patologiach na polskich uczelniach więcej niż ktokolwiek inny w Polsce. Jest on autorem bloga akademickiego nonkonformisty, a także blogów poświęconych mobbingowi na uczelniach oraz lustracji – „Lustro nauki”.

Sprawa zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego przez władze Uniwersytetu Toruńskiego za felieton o LGBT, to wierzchołek góry lodowej. Wcześniej rektor Uniwersytetu Poznańskiego Andrzej Lesicki oficjalnie potępił abp Marka Jędraszewskiego, b. wykładowcę tej uczelni. Co najbardziej szokujące, poparcie dla stanowiska Lesickiego ogłosiła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Jej prezydium decyzję podjęło JEDNOGŁOŚNIE.

Kto naprawdę rządzi na polskich uniwersytetach?

Dlaczego mówi się o czystce na uczelniach w stanie wojennym, a milczy się o ważniejszej czystce z roku 1986, która stworzyła podwaliny pod obecny akademicki establishment?

Jak dyktatura tego establishmentu szkodzi krytyce naukowej, przez co polskie uczelnie zajmują katastrofalne miejsca w światowych rankingach?

Dlaczego uniwersytety budują setki olbrzymich budynków, a w żaden sposób nie przekłada się na poziom polskiej nauki?

Jak ustawia się konkursy na uczelniane stanowiska?

Jak niszczeni są ci, którzy ujawniają plagiaty ważnych osób?

Jak mobbingowani są doktoranci?

Jak to możliwe, że w 2019 r. historycy boją się pisać nawet o czasach stalinowskich, jeśli dotyczy to osób zatrudnionych na ich uniwersytecie?

Cała rozmowa w programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” poniżej:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl