Rok więzienia dla właściciela toru kartingowego. Dwa lata temu doszło tam do dramatu

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Ajale

  

Sąd Okręgowy w Suwałkach zmienił wyrok z dwóch lat na rok więzienia dla właściciela toru kartingowego w Augustowie (Podlaskie), gdzie dwa lata temu doszło do wypadku nastolatki. Długie włosy dziewczyny wkręciły się w oś gokarta, po czym nastolatka została ciężko ranna w głowę.

W grudniu ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Augustowie skazał oskarżonego na dwa lata więzienia za nieumyślne spowodowanie obrażeń ciała nastolatki, a także na trzy miesiące więzienia za zbudowanie toru kartingowego bez stosownych zezwoleń. Sąd orzekł ostatecznie wobec oskarżonego łączną karę dwóch lat i dwóch miesięcy więzienia. Dodatkowo mężczyzna ma zapłacić poszkodowanej 100 tys. zł zadośćuczynienia.

Wymierzając karę, sąd wziął pod uwagę, że mężczyzna był już karany, nie okazał skruchy i nie poczuwa się do winy za to, co się zdarzyło.

Oskarżony odwołał się od tego wyroku. W czwartek Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał, że kara jest zbyt wysoka i zmienił ją na rok więzienia. Ten wyrok jest prawomocny.

Do wypadku doszło na początku lipca 2016 r. Nastoletnia suwalczanka jeździła gokartem bez kasku, a jej długie włosy wkręciły się w oś pojazdu. W efekcie dziewczyna straciła skórę głowy. Potem przeszła kilka operacji, w tym przeszczep skóry.

Prokuratura oskarżyła 63-letniego Grzegorza K. o nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nastolatki z Suwałk. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Tłumaczył, że przed wejściem dziewczyny do gokarta nie widział, że ma ona długie włosy, bo miała opaskę na głowie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Pentagon pomoże Ukrainie

Pentagon / pixabay.com/12019

  

Pentagon ogłosił, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów; środki mają zostać przeznaczone przede wszystkim na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów, służąc wzmocnieniu zdolności ukraińskiej armii na morzu oraz lądzie.

Dzisiejsza decyzja oznacza, że w sumie pomoc USA dla ukraińskiej armii od 2014 roku wyniesie już 1,5 mld USD.

Ta współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa jest możliwa poprzez stały postęp Ukrainy w realizowaniu kluczowych reform instytucjonalnych w dziedzinie obrony, w celu dostosowania ukraińskiej architektury bezpieczeństwa narodowego do reguł euroatlantyckich 

- napisano w oświadczeniu amerykańskiego resortu obrony.

Agencja AFP przypomina, że Unia Europejska i NATO od aneksji Krymu przez Rosję oraz rozpoczęcia konfliktu w Donbasie w 2014 roku wspierają Ukrainę, jednocześnie domagając się od Kijowa reform politycznych i gospodarczych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl