Kolejne przesłuchanie przed komisją ds. VAT

/ / Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła jawne przesłuchanie dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego Leszka Wieciecha. Wcześniej komisja przesłuchała go na posiedzeniu niejawnym, zamkniętym dla opinii publicznej.

Także w czwartek na zamkniętym posiedzeniu komisja zajęła się wnioskami formalnymi.

W środę przed komisją zeznawała prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych Halina Pupacz. Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji Kazimierza Smolińskiego (PiS) wynika z nich, "że praktycznie przez całe osiem lat nie zrobiono nic w zakresie poprawy sytuacji przedsiębiorców uczciwie działających na rynku paliw, którzy (...) zmagali się z mafiami VAT-owskimi, z nieuczciwymi przedsiębiorcami".

Smoliński ocenił, że zmiany, które wprowadzano w początkowym okresie rozszczelniały system, a późniejsze w ogóle nie działały. Dlatego, według niego, dyrektor generalny POPiHN, jako kolejny przedstawiciel organizacji branżowej, może mieć wiele do powiedzenia.

- Pan dyrektor Wieciech też setki pism kierował do administracji. Myślę, że w dużej mierze potwierdzi to, co kiedyś w pismach zawierał

 - powiedział PAP Smoliński.

Komisja śledcza ds. VAT powołana została na początku lipca 2018 roku. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl