Kolejne przesłuchanie przed komisją ds. VAT

/ / Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

Komisja śledcza ds. VAT rozpoczęła jawne przesłuchanie dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego Leszka Wieciecha. Wcześniej komisja przesłuchała go na posiedzeniu niejawnym, zamkniętym dla opinii publicznej.

Także w czwartek na zamkniętym posiedzeniu komisja zajęła się wnioskami formalnymi.

W środę przed komisją zeznawała prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych Halina Pupacz. Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji Kazimierza Smolińskiego (PiS) wynika z nich, "że praktycznie przez całe osiem lat nie zrobiono nic w zakresie poprawy sytuacji przedsiębiorców uczciwie działających na rynku paliw, którzy (...) zmagali się z mafiami VAT-owskimi, z nieuczciwymi przedsiębiorcami".

Smoliński ocenił, że zmiany, które wprowadzano w początkowym okresie rozszczelniały system, a późniejsze w ogóle nie działały. Dlatego, według niego, dyrektor generalny POPiHN, jako kolejny przedstawiciel organizacji branżowej, może mieć wiele do powiedzenia.

- Pan dyrektor Wieciech też setki pism kierował do administracji. Myślę, że w dużej mierze potwierdzi to, co kiedyś w pismach zawierał

 - powiedział PAP Smoliński.

Komisja śledcza ds. VAT powołana została na początku lipca 2018 roku. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa biologiczna walka z komarami tygrysimi

/ bella67

  

W Bolonii na północy Włoch rozpoczyna się biologiczna walka z komarami tygrysimi. Władze miasta angażują do niej prawie pół miliona wysterylizowanych samców komarów, które trafią do jednej z dzielnic.

Wypuszczenie na wolność genetycznie zmodyfikowanych osobników jako sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się owadów - nie tylko uciążliwych, ale także przenoszących choroby - uważane jest przez naukowców za jedną z najbardziej obiecujących metod.

Zmodyfikowane samce komara, wysterylizowane genetycznie mieszają się w środowisku naturalnym z normalnymi okazami owadów, co sprawia, że duża część jajeczek składanych przez kąsające ludzi samice nie jest zapładniana. W ten sposób udaje się znacznie zredukować populację komarów.

Boloński eksperyment w położonej nad kanałem dzielnicy Navile potrwa, jak zapowiedziały władze miejskie, 16 tygodni na obszarze o powierzchni 40 hektarów.

Co tydzień wypuszczanych będzie po 30 tysięcy wysterylizowanych komarów tygrysich.

O pomoc w tej operacji poproszeni zostali także mieszkańcy dzielnicy. Po to, aby zmniejszyć populację płodnych samców i podnieść skuteczność tej nowej formy walki urząd miejski zaapelował do właścicieli prywatnych terenów o stosowanie środków owadobójczych.

Jednocześnie zapewniono, że wypuszczenie wysterylizowanych komarów nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt oraz na środowisko naturalne. Jeśli rezultaty tej operacji będą zadowalające, ma ona zostać rozszerzona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl