Projekt ustawy ws. brexitu wycofany

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

Pomimo wcześniejszych deklaracji premier Theresy May, rządowy projekt ustawy o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie znalazł się w porządku obrad Izby Gmin na pierwszy tydzień czerwca. To konsekwencja ostrego sprzeciwu posłów przeciwko przedstawionemu tekstowi.

Decyzja o wycofaniu się w ostatniej chwili z tych planów legislacyjnych podkreśla słabą pozycję polityczną May, która stoi na czele mniejszościowego rządu oraz głęboko podzielonej Partii Konserwatywnej i nie może w parlamencie uzyskać poparcia dla swojego porozumienia w sprawie opuszczenia Wspólnoty.

Od tygodni wielu czołowych polityków torysów wzywa premier do ustąpienia ze stanowiska i przekazania władzy nowemu, eurosceptycznemu liderowi, który mógłby spróbować nowego otwarcia w negocjacjach z Unią Europejską. Wśród głównych faworytów są wymieniani m.in. były minister spraw zagranicznych Boris Johnson, były minister ds. brexitu Dominic Raab i obecny szef dyplomacji Jeremy Hunt.

W środę część posłów - w tym wpływowy szef komisji spraw zagranicznych Tom Tugendhat - nawoływało do natychmiastowej rezygnacji May, wskazując na "nieakceptowalne" ustępstwa w nowym projekcie ustawy o brexicie oraz pilną konieczność odświeżenia wizerunku partii.

Po wczorajszych rozmowach pomiędzy komitetem wykonawczym wpływowej komisji 1922 (odpowiednika klubu parlamentarnego) oraz szefa dyscypliny partyjnej ustalono, że kolejne spotkanie na temat przyszłości politycznej May oraz ewentualnej próby usunięcia jej ze stanowiska przez wotum nieufności ze strony własnych posłów odbędzie się w piątek.

Ta kolejność wydarzeń podkreśla niebezpieczną sytuację, w której premier znalazła się w niespełna trzy lata po referendum w sprawie wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Udaremniono przemyt specyfików na przyrost mięśni

/ https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/

  

Ponad 800 sztuk ampułek farmaceutycznych ze specyfikami stosowanymi m.in. do przyrostu masy mięśniowej zatrzymali na polsko-ukraińskim przejściu w Krościenku (Podkarpackie) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, farmaceutyki zostały znalezione podczas rewizji samochodu osobowego, którym chciał wjechać do Polski obywatel Ukrainy. Mężczyźnie towarzyszyła Polka.

"Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli setki ampułek z farmaceutykami. Część ukryta była w butelce po oleju silnikowym, resztę schowano w podwójnym dnie plastikowego koszyka"

– dodała.

Łącznie funkcjonariusze znaleźli 835 szt. ampułek farmaceutyków stosowanych m.in. na przyrost masy mięśniowej.

Jak zaznaczyła Chabowska, do przemytu przyznał się kierowca, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej mężczyźnie kary, zabezpieczona została także kwota 3 tys. zł.

Rzeczniczka przypomniała, że to kolejna w tym roku próba przemytu farmaceutyków udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu. Dodała, że jedno z największych ujawnień miało miejsce na przejściu granicznym w Medyce. Wówczas w czasie rewizji autokaru funkcjonariusze udaremnili przemyt 12 tys. sztuk tabletek na potencję.

W całym 2018 r. podczas kontroli na przejściach granicznych w województwie podkarpackim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 15 tys. sztuk tabletek oraz 1,5 tys. sztuk saszetek/ampułek wyrobów farmaceutycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl