Wody opadają na Sądecczyźnie

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Koło południa wody górskich rzek na Sądecczyźnie opadły. W Grybowie na rzece Białej, gdzie jeszcze rano występował stan alarmowy, woda opadła do stanu ostrzegawczego. Podobnie jest na rzece Kamienica w Nowym Sączu.

Zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu Paweł Motyka poinformował, że nowosądeccy strażacy w ciągu ostatniej doby interweniowali ponad 30 razy - głównie udrażniali przepusty i wzmocnienia wałów. Najwięcej problemów sprawiają głównie małe potoki, które w razie gwałtownych opadów zaczynają wylewać.

Strażackie interwencje dotyczyły także wypompowywania wody z zalanych piwnic. Nie jest to jednak następstwem wylewów z koryt rzek, lecz namakania gruntu, który miejscami nie przyjmuje już wody.

Opady na Sądecczyźnie występują z przerwami, dzięki czemu woda stale odpływa. Według prognoz opady deszczu w górach mają się utrzymywać z przerwami do końca dnia. Na Sądecczyźnie problemem są też przewracające się do potoków drzewa. Strażacy na bieżąco je usuwają, żeby uniknąć spiętrzania się wody.

Przepływająca przez centrum Nowego Sącza rzeka Kamienica zaczęła opadać. Dziś rano osiągała stan alarmowy, a koło południa wskaźniki pokazywały stan ostrzegawczy.

Mieszkańcy Nowego Sącza z niepokojem spoglądają jednak na wezbrane wody Dunajca i Kamienicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Polskiego kandydata przesłuchają niebawem

zdjęcie ilustracyjne / dimitrisvetsikas1969 CC0

  

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października - wynika z harmonogramu opublikowanego dziś przez PE.

Oznacza to, że Polak będzie jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych. Poza komisją ds. rolnictwa pytania będą zadawać mu też europosłowie komisji ds. środowiska.

Przesłuchania kandydatów mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl