A jednak Chajzer i Karolak mają kłopoty! Feministki zarzuciły im przestępstwo, wkroczyła prokuratura

/ Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

  

W marcu Fundacja Feminoteka i Fundacja przeciwko Kulturze Gwałtu im. Margarete Hodgkinson wywołały awanturę. - Zawiadamiamy prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na tle seksualnym przez bohaterów programu „Ameryka Express” - poinformowały. Poszło o pewne zadanie, które zlecono uczestnikom audycji i jego przebieg... Teraz sprawa ma swój dalszy ciąg.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy Filipa Chajzera, Tomasza Karolaka oraz Jakuba Urbańskiego. Jak piszą zbulwersowane panie, 7 listopada 2018 r. stacja telewizyjna TVN wyemitowała 10. odcinek programu typu reality show „Ameryka Express”, który realizowany był w Peru.

Występujący w nim wymienieni wyżej mężczyźni, zmuszali przypadkowo napotkane kobiety do pocałunków, zaś p. Filip Chajzer złapał jedną z kobiet za piersi

- podały, dodając, że ich zdaniem "mężczyźni występujący w programie działając przemocą, polegającą na wykorzystaniu swojej przewagi fizycznej, płciowej i rasowej nad pokrzywdzonymi oraz podstępem, polegającym na wykorzystaniu zaskoczenia i dezorientacji pokrzywdzonych dopuścili się napaści na tle seksualnym".

Jak podkreślały, z ich analizy analizy wynika, że czyn zarzucany Filipowi Chajzerowi, Tomaszowi Karolakowi oraz Jakubowi Urbańskiemu jest przestępstwem także w Peru.

Kilka dni po emisji odcinka do sprawy odniosła się prowadząca program Agnieszka Woźniak-Starak.

Wstyd mi za 10. odcinek programu. Mimo, że jest to fantastyczny format, w którym oglądamy nie tylko zmagania uczestników, ale również najpiękniejsze zakątki świata i w luźnej, rozrywkowej formie staramy się przybliżyć inne kultury, to zadania przed którymi stawiani są nasi bohaterowie często budzą również moje wątpliwości (...) Przyjmuję wszystkie zarzuty, zgadzam się z nimi i ze swojej strony mogę powiedzieć jedynie PRZEPRASZAM

– napisała dziennikarka na swoim profilu na Instagramie. 

Tymczasem, jak podaje „Fakt”, prokuratura zajęła się sprawą, wszczynając czynności sprawdzające.

Przesłuchano już w charakterze świadka przedstawiciela Fundacji, który złożył zawiadomienie. Uzyskano nagranie odcinka, na którym miało dojść do zachowań będących przedmiotem zawiadomienia. Prokurator wystąpił do stacji telewizyjnej o przesłanie dodatkowego materiału. Po uzyskaniu i analizie dodatkowego nagrania, prokurator podejmie decyzję co do dalszego toku postępowania

 – powiedział w rozmowie z dziennikiem Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Z informacji uzyskanych przez „Fakt” wynika, że stacja przekazała już materiał do prokuratury, a Filip Chajzer i Tomasz Karolak mogą zostać przesłuchani. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Fakt, wprost.pl


Wczytuję komentarze...

Nie miał uprawnień motocyklowych. Zabił kobietę

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

25-latek, który dziś w Sosnowcu śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych 39-letnią kobietę, nie miał uprawnień do kierowania tym pojazdem – podała policja. Dwoje towarzyszących matce dzieci nie odniosło obrażeń, bo w ostatniej chwili kobieta zdołała je odepchnąć.

Jak wcześniej relacjonowała rzeczniczka sosnowieckiej policji asp. szt. Sonia Kepper, do wypadku doszło po południu na ul. Wojska Polskiego w okolicy cmentarza komunalnego.

- W grupę osób, które w chwili zdarzenia schodziły już z przejścia, uderzył motocykl. Kobieta przeprowadzająca dwoje swoich dzieci w wieku niespełna 7 i 9 lat w ostatniej chwili zdążyła je odepchnąć, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły one żadnych obrażeń, ona sama jednak została potrącona. Niestety pomimo prowadzonej długotrwałej reanimacji nie udało się jej uratować

- podała.

W wyniku wypadku obrażeń doznał też 25-latek jadący jednośladem. Został przewieziony do szpitala. Był trzeźwy, jak się jednak później okazało, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. - Zważywszy na wstępne ustalenia w sprawie i okoliczności zdarzenia, prokurator przeprowadzający czynności zdecydował o zatrzymaniu kierującego jednośladem - poinformowała Kepper.

Dzieci uczestniczące w zdarzeniu i inni członkowie rodziny ofiary wypadku zostali objęci opieką psychologa.

Po wypadku na czas wykonywania czynności śledczych z udziałem prokuratora droga przez pewien czas była zablokowana. Teraz ruch w tym miejscu odbywa się już normalnie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl