Demonstracja osób niepełnosprawnych rozpoczęła się o godz. 12:00 w Warszawie. Protestujący spotkają się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie zostanie odczytany list do prezydenta. Następnie protest przeniesie się przed kancelarię premiera, skąd zgromadzeni przejdą przed Sejm.

Przypomnijmy, że w niedzielę na konwencji regionalnej PiS w Krakowie premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy osoby niepełnosprawne powyżej 18. roku życia, które są całkowicie niezdolne do samodzielnego funkcjonowania otrzymają comiesięczny, stały dodatek. Dodał, że dodatek wyniesie najprawdopodobniej 500 zł.

Projekt ustawy o dodatkowym 500 złotych miesięcznie dla dorosłych osób z niepełnosprawnością trafi w czerwcu do Sejmu

– zapowiedział premier.

Iwona "to nie jest protest polityczny" Hartwich w rozmowie z Polsat News żądała, aby premier wyszedł do protestujących. Premier przebywa obecnie w Małopolsce, na terenach dotkniętych powodzią. Kiedy reporterka telewizji poinformowała o tym Hartwich ta... zmieniła nagle temat rozmowy.

A gdzie jest premier Mateusz Morawiecki?

Był na stopniu wodnym "Kościuszko" na Wiśle w Krakowie oraz na ul. Drożdżowej w Krakowie-Bieżanowie. Obecnie przebywa w Czarnochowicach w gminie Wieliczka w Małopolsce.