Kiedy państwowa komisja ws. pedofilii? Minister Dworczyk podał datę

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W czerwcu zostanie przedstawiony projekt ustawy dotyczący państwowej komisji do badania przypadków pedofilii - zapowiedział dziś szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

"W tej chwili jest przygotowywany projekt ustawy, na podstawie której będzie ta komisja działała. Chcemy, żeby to była komisja państwowa, czyli komisja, która będzie szeroko badała wszystkie zagadnienia związane z przestępstwami i zaniedbaniami w różnych środowiskach, w których to ohydne przestępstwo występowało"

- powiedział dziś w radiowej Jedynce Dworczyk.

Pytany o termin przedstawienia projektu ustawy szef KPRM zapowiedział, że stanie się to w najbliższych tygodniach.

"Chcemy, żeby sprawnie zostały przygotowane te rozwiązania, dzięki którym komisja zostanie powołana, ale nie chcemy tego robić pod presją czasu na zasadzie pokazówki politycznej. Nie chcemy wykorzystywać dramatu tych osób w sposób polityczny" - podkreślił Dworczyk.

O termin przedstawienia projektu ws. powołania komisji szef kancelarii premiera był również pytany w RMF FM.

"Projekt ustawy zostanie opublikowany w czerwcu"

- zapowiedział w Dworczyk. "W ciągu na przykład 11 dni" - dodał.

W radiowej Jedynce Dworczyk mówił, że skład komisji będzie szeroki, zostaną zaproszeni do niej przedstawiciele różnych środowisk politycznych. Szef KPRM skrytykował przy tym opozycję wskazując, że próbuje ona wykorzystać dramat osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku przestępstw pedofilii.

Powołanie państwowej komisji do badania przypadków pedofilii zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, będzie ona zajmowała się wszystkimi środowiskami, m.in. duchownymi, a także artystycznymi i nauczycielskimi. Do pracy w komisji zostaną zaproszeni przedstawiciele opozycji. Szef rządu zapowiedział, że wkrótce zostaną przedstawione szczegóły w sprawie powołania komisji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski parlament nie zagłosuje nad porozumieniem z UE. Johnson: "Nie będzie opóźnienia brexitu"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie. Z kolei premier Boris Johnson zapewnia, że nie będzie negocjował kolejnego przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Izba Gmin nie będzie dziś głosowała nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna brytyjski premier Boris Johnson powinien jeszcze dziś poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/293628-nagly-zwrot-akcji-w-brytyjskiej-izbie-gmin-glosowania-w-sprawie-umowy-brexitowej-nie-bedzie]

Celem poprawki złożonej przez byłego posła konserwatywnego, a obecnie niezależnego Olivera Letwina jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy", czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie zdążyłaby przejść całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE musiałaby opuścić Wspólnotę bez umowy.

Boris Johnson zapowiedział jednak, że nie będzie negocjował kolejnego opóźnienia terminu brexitu. Według niego, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października - z umową, lub bez.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl