Polowanie na premiera

  

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego „Gazeta Wyborcza” kibicująca Koalicji Europejskiej zajęła się majątkiem premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony. Miała być sensacja, a wyszło jak zwykle. Jarosław Kurski, zastępca Adama Michnika, w swoim stylu pisze mało mądry – delikatnie mówiąc – komentarz, z którego się nie dowiemy, że Marlena Joks, która wyceniła wrocławskie grunty premiera i jego żony na 70 mln zł, to koleżanka z branży – była dziennikarką i wydawcą programów informacyjnych w Grupie Radiowej Agory, w ramach współpracy dziennikarskiej pracowała w „Gazecie Wyborczej”, jest również aktywną działaczką SLD.

Aktywnym działaczem – tyle że KOD – jest z kolei sam Jarosław Kurski, podobnie jak inni jego pracujący w mediach koledzy, którzy sprzyjają totalnej opozycji. Atak na premiera jest de facto atakiem na PiS i przed wyborami jego przeciwnicy stosują zasadę „wszystkie ręce na pokład”. I nie ma znaczenia, że są kolportowane „fakty” niemające nic wspólnego z rzeczywistością – celem jest mobilizacja własnego elektoratu. I o to chodzi, a tzw. dziennikarskie śledztwo służące dobru publicznemu to nic innego jak opowieści, które można włożyć między bajki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts