PiS sprawdzi ręce wszystkich polityków. Majątki działaczy politycznych i ich rodzin pod lupą

Jarosław Kaczyński / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jacek Liziniewicz

Dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”. W \"GP\" kieruje działem dotyczącym tematyki środowiska.

Kontakt z autorem

  

Platforma Obywatelska zażądała przyspieszonego posiedzenia Sejmu, tak aby posłowie mogli przyjąć ich projekt zobowiązujący rodzinę premiera do ujawnienia zarobków. To jednak wykluczone. „Zgodnie z aktualnym harmonogramem prac Izby następne posiedzenie Sejmu jest zaplanowane w dniach 12–14 czerwca. Jak na razie nie są planowane zmiany w kalendarzu prac Sejmu. Nowe projekty ustaw, które trafiły na Wiejską, będą procedowane według obowiązujących zasad” – poinformował wczoraj Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

Trzeci dzień politycy Platformy Obywatelskiej nakręcają insynuacje wokół premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony. Tym razem upominają się o szybkie procedowanie zgłoszonej przez nich ustawy.

– W niedzielę są wybory, przed Polakami jedna z najważniejszych decyzji. Do tego czasu powinni oni dowiedzieć się wszystkiego co dotyczy premiera i jego majątku, jego żony, szczególnie po tych bulwersujących opinię publiczną informacjach o niejasnym trybie zakupu wielkiej działki o ogromnej wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Od dwóch tygodni toczymy dyskusję, w jaki sposób Iwona Morawiecka powinna przedstawić swoje oświadczenie majątkowe. Platforma zaproponowała projekt ustawy „Czyste ręce”. Złożyliśmy ją wczoraj do marszałka Sejmu, licząc, że będzie ona szybko procedowana, żeby przed wyborami Polacy mogli uzyskać pełną informację o stanie majątkowym polskiego premiera, jego żony, na którą przepisywał w dużej mierze majątek – mówił wczoraj Sławomir Neumann.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest przeciwne ustawie, ale zapowiada szersze rozwiązanie i chce zbadać nie tylko majątki rodziny premiera, lecz także parlamentarzystów, wojewodów, marszałków. Co ciekawe, mimo że propozycja PiS padła z ust Jarosława Kaczyńskiego już we wtorek, to jednak wczoraj politycy PO nie byli skłonni się do niej odnieść. Pomysł sprawdzenia majątków rodzin nie spodobał się na pewno Bartoszowi Arłukowiczowi, który popiera prześwietlanie rodziny premiera, ale majątku swojej nie ma zamiaru pokazywać.

– Pojawiają się niejasności wokół premiera i wy chcecie dzisiaj mojej córce, która ma 10 lat, rozbić świnkę, w której ma 100 zł. Tak wychodzi, że Cymańskiego interesuje, ile moja córka ma w skarbonce

– grzmiał w Polsat News. PO jest w niewygodnej sytuacji, bo akurat ujawnienie majątków rodzin polityków to od zawsze wielkie marzenie PiS. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że najchętniej powołałby komisję, która sprawdzałaby, czy status majątkowy polityków jest uzasadniony.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tokio: psy będą pomagać antyterrorystom

/ prettysleepy

  

Specjalnie przeszkolone psy ras labrador i beagle będą podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio pomagać antyterrorystom w wykrywaniu ewentualnych niebezpieczeństw, w tym podejrzanych przedmiotów i materiałów wybuchowych.

W stolicy Japonii na jednej ze stacji metra przeprowadzono ćwiczenia z czworonogami. Oprócz psów oraz ludzi nad zapewnieniem bezpieczeństwa kibicom i mieszkańcom stolicy podczas igrzysk czuwać będzie także najnowsza technologia – skanery ciała zainstalowane na stacjach metra i kolei naziemnej oraz roboty – poinformował "New York Times".

Większość osób, które stały się mimowolnymi uczestnikami testów bezpieczeństwa w metrze, nie narzekała na utrudnienia z tego powodu.

"Podobne środki bezpieczeństwa obowiązują na lotniskach, więc nie ma w tym nic dziwnego. Każde podjęte działania służące bezpieczeństwu to dobry i wartościowy pomysł"

- powiedział mieszkaniec Tokio Sayaka Ito.

Codziennie z transportu publicznego w tokijskiej metropolii korzysta 20 mln ludzi. Eksperci szacują, że podczas igrzysk do Tokio przyjedzie ponad 600 tysięcy kibiców z całego świata. Pierwsze testy z udziałem skanningu ciała przeprowadzono w marcu. Wszystkie działania prowadzone przez władze miasta i organizatorów mają na celu wzmocnienia bezpieczeństwa w stolicy Japonii w miejscach w publicznych podczas zmagań olimpijskich.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia 2020, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl