Wypuścili podejrzanego o szpiegostwo

/ ar130405

  

Ekspert ONZ, członek panelu monitorującego przestrzeganie międzynarodowego embarga na dostawy broni do Libii, aresztowany w Tunezji przed prawie dwoma miesiącami w związku z podejrzeniem o szpiegostwo, został w środę zwolniony - poinformował ambasador Niemiec przy ONZ.

"Moncef Kartas jest bezpieczny i opuścił Tunezję"

- powiedział ambasador Christoph Heusgen, odmawiając jednocześnie odpowiedzi, czy jest on w Niemczech.

Niemiecki dyplomata podkreślił, że do aresztowania Kartasa, który ma podwójne obywatelstwo tunezyjskie i niemieckie i jest członkiem grupy ekspertów ONZ, doszło pomimo tego, że chroni go immunitet dyplomatyczny.

„Aresztowanie go i przetrzymywanie w więzieniu przez kilka tygodni stanowiło pogwałcenie zobowiązań międzynarodowych i zasad ONZ. To coś, co nie może się powtórzyć, zwłaszcza w kraju, który chce wejść w skład Rady Bezpieczeństwa”

- powiedział Heusgen.

Pytany, czy Niemcy zagłosują na Tunezję 7 czerwca podczas wyboru przez Zgromadzenie Ogólne pięciu nowych niestałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2020-2021, odpowiedział, że "głosowanie jest tajne".

Jak pisze AFP, Tunezja jest jedynym krajem afrykańskim ubiegającym się o członkostwo w RB ONZ.

Koordynator z ramienia ONZ w Tunisie Diego Zorilla powiedział agencji AP, że działalność Kartasa na terenie Tunezji była związana z jego oenzetowskim mandatem.

Z kolei przedstawiciele tunezyjskich służb antyterrorystycznych kwestionowali używanie przez Kartasa specjalnego telefonu do namierzania ruchu lotniczego, twierdząc, że chodzi o jego osobistą działalność, niezwiązaną z pracą dla ONZ. Podkreślali, że przybył do Tunezji na podstawie tunezyjskiego paszportu, a nie dokumentów ONZ i dlatego nie obejmował go immunitet. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Budka udzielił wywiadu telewizji TVN. Jego stylizacja wywołała salwy śmiechu! Zobaczcie sami

Borys Budka / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Politycy Platformy Obywatelskiej chętnie udzielają wywiadów telewizji TVN. Jak jednak dobrze wyglądać, gdy żar leje się z nieba, a dziennikarze zaskoczą posła w trakcie wypoczynku? Borys Budka znalazł na to sposób, wsuwając tylko "górę" od garnituru. Ruszyła lawina komentarzy. Według niektórych, to... odzwierciedlenie działań Platformy Obywatelskiej.

Zdjęcie, na którym Borys Budka udziela wywiadu w koszuli, krawacie i marynarce, a także... w krótkich spodenkach i japonkach obiegło już cały internet. Pochwalił się nim sam poseł Budka, licząc chyba na to, że internauci uśmiechną się, widząc jego "stylówkę". Ale niekoniecznie wyszło tak, jak sobie wymarzył.

Zdjęcie wrzucili do sieci także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krzysztof Sobolewski użył hasła telewizji TVN "Cała prawda całą dobę", pokazując, że jednak niekoniecznie ujawniony został na antenie prawdziwy obraz Borysa Budki. W telewizji nie ma co bowiem liczyć na ujawnienie jego krótkich spodenek, a raczej pokazany będzie od pasa w górę.

Z kolei wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podkreślił, że zdjęcie przedstawia obraz propozycji Koalicji Obywatelskiej.

"W wąskim kadrze mają wyglądać poważnie lecz wystarczy nieco tylko oddalić kadr by okazało się, że w istocie to żart i plaża"

- napisał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl