Braun znowu w akcji! W apelu do żołnierzy straszy zielonymi ludzikami: „Wybiła godzina”

Grzegorz Braun / Fotomag/Gazeta Polska

  

Grzegorz Braun postanowił zwrócić się z odezwą do żołnierzy. To nie żart. W niespełna 20-minutowym nagraniu wzywa on przedstawicieli służb mundurowych do zbiorowego nieposłuszeństwa wobec „panoszenia się” w Polsce „obcych wojsk”. „Musicie trzaskać kopytami przed jakąś obcą bezpieką” - stwierdza, a już po chwili jednak okazuje się, że cała akcja do złudzenia przypomina mechanizm opisany niedawno na łamach „Gazety Polskiej” przez Piotra Lisiewicza.

Wszystko zaczęło się od filmu, a w zasadzie odezwy Grzegorza Brauna „do żołnierzy i funkcjonariuszy”.

Apel, wezwanie, sugestia do oficerów, podoficerów, szeregowych, żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych i niemundurowych, zielonych, niebieskich [...] Wybiła godzina. Nadeszła chwila dziejowa i chwila wyboru, którego wy szanowni, drodzy dokonacie. Zdecydujecie o losie nas wszystkich, ale także i swoim losie. Jaki może być ten wasz los już nie za długo? Ba, jaki już bywa... Już się to zdarza, że musicie trzaskać kopytami przed jakąś obcą bezpieką, że musicie się kłaniać oficerom różnych innych armii, niekoniecznie Polskiej, że musicie być grzeczni wobec ludzi, wobec których wiecie wy może nawet szybciej i lepiej od nas, że oni nie tylko nie składali przysięgi na wierność Rzeczypospolitej, ale jest zupełnie oczywiste, że przybywają tu do nas, żeby działać przeciwko naszej niepodległości, suwerenności, wolności Polaków.
- mówi Grzegorz Braun.
 
Kogo dotyczy cała ta tyrada? Szybko okazuje się, że Braun ma na myśli... „żydowskie służby” i „zielone ludziki”. Straszy nawet „otwieraniem wrót do systemu obronności kraju”.
 
Nie chodzi tylko o Żydów. Rzecz jasna jesteśmy w konstelacji międzynarodowej, między Moskalami, Prusakami. Anglosasi i Żydzi, nasi tradycyjni rozbiorcy. Tak jest, do tej triady znanej wszystkim, Austria, Prusy, Rosja, trzeba koniecznie dodawać Wielką Brytanię i elity diaspory Żydowskiej, to oni nas rozebrali. Jesteśmy w XXI wieku - wiadomo, że Londyn w pewnym momencie musiał abdykować z globalnej mocarstwowości na rzecz Waszyngtonu, ale wchodzą Chiny i kto działa racjonalnie, ten nie działałby jednokierunkowo. Ten nie wprowadzałby narodu po raz kolejny w uliczkę ślepą intersubiektywizmu.
- mówi Braun.
 
Całość nagrania można zobaczyć tutaj:
 

Już po kilku minutach widać, że mamy do czynienia z mechanizmem dokładnie opisanym przez Piotra Lisiewicza na łamach „Gazety Polskiej”. Mechanizm jest dość prosty. Najpierw Braun stara się budować zaufanie do swojej osoby, następnie podlizuje się widzom, słuchaczom, uczestnikom spotkań itp, cały czas stara się demonstrować swoją skromność i oddanie sprawie i dopiero, gdy widzi, że jego metoda trafiła na podatny grunt, przechodzi do sedna sprawy.
[https://niezalezna.pl/271045-lisiewicz-wszystkie-maskirowki-grzegorza-brauna-analiza-metod-szkodliwego-manipulatora]

Na obnażony właśnie przez Lisiewicza sposób działania Grzegorza Brauna zwrócił uwagę Klub „Gazety Polskiej” z Nowego Yorku podkreślając, że trudno o bardziej modelowy przykład prorosyjskiej propagandy:

 
Ponadto nowojorski Klub „Gazety Polskiej” przypomina, że podobne argumenty podnosili już w 1939 roku sowieci, którzy także „wyciągali rękę” i straszyli Zachodem, a nawet polskim rządem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron po szczycie normandzkiej czwórki: Jest postęp w sprawie przywrócenia pokoju

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej, że na szczycie "normandzkiej czwórki" w Paryżu udało się osiągnąć postęp na drodze do przywrócenia pokoju na wschodniej Ukrainie.

"Fakt, iż jesteśmy dzisiaj tutaj obok siebie w Paryżu jest ważnym rezultatem"

- powiedział Macron dodając, iż ważne jest także to, że udało się doprowadzić do wznowienia rozmów po latach braku postępów w tej dziedzinie.

[polecam:https://niezalezna.pl/301275-ukraina-i-rosja-konstruktywnie-w-kwestii-gazu-a-co-z-donbasem-putin-nie-zmienia-stanowiska]

Francuski prezydent wyraził nadzieję, że uda się doprowadzić do kolejnego spotkania w "formacie normandzkim" w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydentów po zakończeniu rozmów w "formacie normandzkim" prezydenci Ukrainy i Rosji Wołodymyr Zełeński oraz Władimir Putin określili spotkanie jako potrzebne i przydatne.

Główną konkluzjami szczytu ma być zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy do końca 2019 roku oraz organizacja kolejnego szczytu w "formacie normandzkim" za 4 miesiące, w marcu 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/301262-putin-zadowolony-ze-spotkania-z-zelenskim]

Przywódcy Rosji, Niemiec, Ukrainy i Francji potwierdzili konieczność wprowadzenia w życie porozumień mińskich z 2015 roku. Kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność 24 - godzinnego monitorowania zawieszenia broni. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl