Braun znowu w akcji! W apelu do żołnierzy straszy zielonymi ludzikami: „Wybiła godzina”

Grzegorz Braun / Fotomag/Gazeta Polska

  

Grzegorz Braun postanowił zwrócić się z odezwą do żołnierzy. To nie żart. W niespełna 20-minutowym nagraniu wzywa on przedstawicieli służb mundurowych do zbiorowego nieposłuszeństwa wobec „panoszenia się” w Polsce „obcych wojsk”. „Musicie trzaskać kopytami przed jakąś obcą bezpieką” - stwierdza, a już po chwili jednak okazuje się, że cała akcja do złudzenia przypomina mechanizm opisany niedawno na łamach „Gazety Polskiej” przez Piotra Lisiewicza.

Wszystko zaczęło się od filmu, a w zasadzie odezwy Grzegorza Brauna „do żołnierzy i funkcjonariuszy”.

Apel, wezwanie, sugestia do oficerów, podoficerów, szeregowych, żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych i niemundurowych, zielonych, niebieskich [...] Wybiła godzina. Nadeszła chwila dziejowa i chwila wyboru, którego wy szanowni, drodzy dokonacie. Zdecydujecie o losie nas wszystkich, ale także i swoim losie. Jaki może być ten wasz los już nie za długo? Ba, jaki już bywa... Już się to zdarza, że musicie trzaskać kopytami przed jakąś obcą bezpieką, że musicie się kłaniać oficerom różnych innych armii, niekoniecznie Polskiej, że musicie być grzeczni wobec ludzi, wobec których wiecie wy może nawet szybciej i lepiej od nas, że oni nie tylko nie składali przysięgi na wierność Rzeczypospolitej, ale jest zupełnie oczywiste, że przybywają tu do nas, żeby działać przeciwko naszej niepodległości, suwerenności, wolności Polaków.
- mówi Grzegorz Braun.
 
Kogo dotyczy cała ta tyrada? Szybko okazuje się, że Braun ma na myśli... „żydowskie służby” i „zielone ludziki”. Straszy nawet „otwieraniem wrót do systemu obronności kraju”.
 
Nie chodzi tylko o Żydów. Rzecz jasna jesteśmy w konstelacji międzynarodowej, między Moskalami, Prusakami. Anglosasi i Żydzi, nasi tradycyjni rozbiorcy. Tak jest, do tej triady znanej wszystkim, Austria, Prusy, Rosja, trzeba koniecznie dodawać Wielką Brytanię i elity diaspory Żydowskiej, to oni nas rozebrali. Jesteśmy w XXI wieku - wiadomo, że Londyn w pewnym momencie musiał abdykować z globalnej mocarstwowości na rzecz Waszyngtonu, ale wchodzą Chiny i kto działa racjonalnie, ten nie działałby jednokierunkowo. Ten nie wprowadzałby narodu po raz kolejny w uliczkę ślepą intersubiektywizmu.
- mówi Braun.
 
Całość nagrania można zobaczyć tutaj:
 

Już po kilku minutach widać, że mamy do czynienia z mechanizmem dokładnie opisanym przez Piotra Lisiewicza na łamach „Gazety Polskiej”. Mechanizm jest dość prosty. Najpierw Braun stara się budować zaufanie do swojej osoby, następnie podlizuje się widzom, słuchaczom, uczestnikom spotkań itp, cały czas stara się demonstrować swoją skromność i oddanie sprawie i dopiero, gdy widzi, że jego metoda trafiła na podatny grunt, przechodzi do sedna sprawy.
[https://niezalezna.pl/271045-lisiewicz-wszystkie-maskirowki-grzegorza-brauna-analiza-metod-szkodliwego-manipulatora]

Na obnażony właśnie przez Lisiewicza sposób działania Grzegorza Brauna zwrócił uwagę Klub „Gazety Polskiej” z Nowego Yorku podkreślając, że trudno o bardziej modelowy przykład prorosyjskiej propagandy:

 
Ponadto nowojorski Klub „Gazety Polskiej” przypomina, że podobne argumenty podnosili już w 1939 roku sowieci, którzy także „wyciągali rękę” i straszyli Zachodem, a nawet polskim rządem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Projekt ustawy ws. Brexitu wraca do Izby Gmin

zdjęcie ilustracyjne / DANIEL DIAZ; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Lordów zaaprobowała proponowany przez rząd Borisa Johnsona projekt ustawy o porozumieniu w sprawie wystąpienia z Unii Europejskiej, ale z pięcioma wprowadzonymi poprawkami, co oznacza, że w środę wróci on do Izby Gmin.

Przyjęcie ustawy, która ma dać prawnie obowiązującą moc politycznym uzgodnieniom zawartym w umowie z UE, wynegocjowanej w połowie października 2019 roku przez rząd Johnsona, jest niezbędne do uporządkowanego brexitu w dniu 31 stycznia.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts