Oświęcim: pogotowie przeciwpowodziowe

/ diego torres

  

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił w środę po południu na terenie Oświęcimia prezydent miasta Janusz Chwierut. To efekt przekroczenia poziomu ostrzegawczego na rzece Sole i niekorzystnych prognoz pogody – poinformowała rzecznik oświęcimskiego magistratu Katarzyna Kwiecień.

W środę po południu Soła osiągnęła stan ostrzegawczy w Kobiernicach (320 cm) i przekroczyła go w Jawiszowicach o 47 cm (528 cm) oraz Oświęcimiu o 32 cm (402 cm). Synoptycy prognozują, że w najbliższych godzinach oraz nocą ze środy na czwartek deszcz w regionie będzie nadal padał, co może się przyczynić do wzrostu zagrożenia powodziowego.

Wcześniej także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na południu województwa, czyli na terenach sąsiadujących z Ziemią Oświęcimską. Obowiązuje ono w powiatach cieszyńskim, żywieckim, bielskim i w Bielsku-Białej.

W tym rejonie stan ostrzegawczy osiągnęła na razie jedynie rzeka Koszarawa w Pewli Małej (150 cm), ale raz po raz przetaczają się burze, którym towarzyszą intensywne opady deszczu. Są one tak obfite, że w miastach studzienki nie zawsze nadążają z odprowadzaniem wody z ulic. Miejscami tworzą się gigantyczne kałuże utrudniające ruch drogowy. Tak było w środę np. w Żywcu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Polskiego kandydata przesłuchają niebawem

zdjęcie ilustracyjne / dimitrisvetsikas1969 CC0

  

Przesłuchanie polskiego kandydata na komisarza UE ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego przed komisję ds. rolnictwa Parlamentu Europejskiego odbędzie się we wtorek 1 października - wynika z harmonogramu opublikowanego dziś przez PE.

Oznacza to, że Polak będzie jednym z pierwszych kandydatów, którzy będą odpowiadać na pytania eurodeputowanych. Poza komisją ds. rolnictwa pytania będą zadawać mu też europosłowie komisji ds. środowiska.

Przesłuchania kandydatów mają się zacząć w poniedziałek 30 września w Brukseli i zakończyć nieco ponad tydzień później, 8 października.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl