„Tylko nie mów nikomu”! Rapujący ksiądz odpowiada politykom żerującym na filmie Sekielskiego

/ PrtSc/ youtube

  

Pedofilia stała się wiodącym tematem sporu politycznego. Platforma Obywatelska - choć sama nie zrobiła w tej sprawie nic - oskarża Prawo i Sprawiedliwość, wskazując na rzekomą winę rządzących. Tymczasem takiej odpowiedzi ws. ataku na cały Kościół, który przybrał na sile po filmie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", jeszcze nie było. Ksiądz Adam, nie tylko politykom, postanowił uświadomić parę rzeczy.

Przypomnijmy: gdy w marcu 2016 r. Sejm uchwalał przepisy przewidujące utworzenie rejestru przestępców seksualnych, PO złożyła poprawkę, by zrezygnować z rejestru publicznego. A Nowoczesna, tworząca dziś z PO Koalicję Europejską, mówiła o zagrożeniu "retorsyjnymi zachowaniami" wobec sprawców. Gdy doszło do głosowania, tylko pięciu posłów PO była "za" przyjęciem ustawy. Aż 125 wstrzymało się od głosu.

Ale cofnijmy się jeszcze dalej - do 2010 r., kiedy rządziła PO wespół z PSL. Będący wówczas w opozycji PiS złożył wtedy projekt ustawy, która miała zezwalać na publikowanie twarzy i danych osób skazanych prawomocnie za pedofilię. Platforma Obywatelska nie poparła uchwalenia tych przepisów i projekt przepadł.

Rok wcześniej - w 2009 r. - głośno było o zatrzymaniu na lotnisku w Zurychu Romana Polańskiego i umieszczenia go w areszcie ekstradycyjnym na podstawie amerykańskiego nakazu aresztowania z 1978 r. W obronie reżysera stanęli wówczas prominentni politycy PO. Ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski uzgodnił z szefem francuskiej dyplomacji Bernardem Kouchnerem, że wspólnie wystąpią do prezydenta USA z prośbą o... "zbadanie możliwości skorzystania z prawa łaski". Obaj politycy ustalili też treść listu do amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton w sprawie Romana Polańskiego. "Oby [list] był skuteczny, gdyż Roman Polański jest wielkim artystą, bardzo zasłużonym dla Polski" - mówił Sikorski.

Problem pedofilii stał się wiodącym tematem sporu politycznego po filmie dokumentalnym Tomasza Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami. Można zobaczyć zdjęcia bohaterów sprzed lat, kamera towarzyszy im w podróżach do miejsc, w których – jak opisują – dochodziło do molestowania.

Prymas Polski abp Wojciech Polak wyraził głębokie poruszenie tym, co zobaczył w filmie.

Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła

 - napisał prymas.

Tymczasem na wykorzystywanie Kościoła do walki politycznej odniósł się rapujący ksiądz Adam, który nagrał specjalny klip. 

To musicie zobaczyć!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kilku posłów Kukiz'15 chce wystartować z list PiS? W mediach pojawiły się cztery nazwiska

Paweł Kukiz / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Od dłuższego czasu mówi się o możliwości startu z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach części polityków z ruchu Kukiz'15. Takie informacje przekazał w miniony poniedziałek m.in. szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki. Podobne doniesienia przekazuje dziś RMF FM. Według reporterów stacji, w grę wchodzi m.in. czworo posłów Kukiz'15.

Ruch Kukiz'15 w minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskał mało zadowalający wynik 3,69 proc. poparcia. Choć ruch Kukiza od dawna jest przedmiotem licznych spekulacji politycznych, to po słabym wyborczym wyniku coraz więcej mówi się o przyszłości tej inicjatywy. Przez długi czas spekulowano o możliwości koalicji Kukiz'15 z PiS, czemu lider ruchu, Paweł Kukiz, często zaprzeczał.

Niedługo po wyborach w TVP1 Kukiz zapowiedział, że nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, dopóki partia Jarosława Kaczyńskiego nie spełni kluczowych postulatow Kukiz'15. Lider ruchu sporo mówił też w ostatnim czasie o rozmowach z kierownictwem PiS.

- Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa

- mówił Paweł Kukiz kilkanaście dni temu na antenie TVN24.

[polecam:http://niezalezna.pl/275060-kukiz-pojdzie-do-wyborow-z-pis-em]

W międzyczasie pojawiło się wiele wskazujących, że możliwym koalicjantem Kukiz'15 przed wyborami do polskiego parlamentu będzie Polskie Stronnictwo Ludowe. Taki sojusz wciąż jednak stoi pod dużym znakiem zapytania. 

[polecam:https://niezalezna.pl/274688-kukiz-dalej-szuka-koalicjantow-nie-ma-znaczenia-swiatopoglad-nagly-przyplyw-szczerosci] [polecam:https://niezalezna.pl/274127-co-dalej-z-ruchem-kukiza-rzymkowski-mowi-o-szerszej-koalicji-ale-nie-z-konfederacja]

Politycy z ruchu Kukiza znajdą jednak swoje miejsca na listach Prawa i Sprawiedliwości? Taką sugestię przedstawił w poniedziałek szef klubu parlamentarnego PiS, Ryszard Terlecki.

- Kukiz, wymieniany jako nasz koalicjant, rozsypuje się. Do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się, czy podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że jego posłowie przejdą do nas

- mówił Terlecki w wywiadzie dla Radia Kraków.

[polecam:https://niezalezna.pl/276171-czy-to-koniec-kukiz3915-wazny-polityk-pis-ujawnia-poslowie-od-kukiza-aplikuja-do-nas]

Po tej wypowiedzi w szeregach Kukiz'15 lekko zawrzało - część polityków zdecydowanie zaprzecza słowom Terleckiego, jednak jak dowiedziało się RMF FM, część posłów klubu Kukiza ma być bliska transferu do PiS czy wystartowania z list Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.

Według informacji RMF FM, w tym kontekście pojawiają się nazwiska czterech posłów Kukiz'15 - Tomasza Rzymkowskiego, Tomasza Jaskóły, Bartosza Jóźwiaka oraz Barbary Chrobak.

"Najbardziej prawdopodobne jest, że do transferów dojdzie, jeżeli okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim - w sprawie wspólnego startu z jednej listy - zakończą się fiaskiem"

- czytamy na portalu rmf24.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl