Cały piłkarski świat patrzy teraz na Łódź i Polskę. Przez najbliższe tygodnie rozegramy 52 mecze, w których młodzi piłkarze, przyszłe piłkarskie gwiazdy, będą walczyć o wspaniały puchar

– zapowiedział przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Oceniając stan przygotowań do turnieju dwudziestolatków powiedział, że FIFA jest bardzo zadowolona z infrastruktury w Łodzi oraz w pozostałych miastach, w których zostaną rozegrane mecze.

Łódź okazała się fantastycznym miastem, dziękujemy jego władzom oraz Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wsparcie i pomoc przy organizacji imprezy. Zapraszamy fanów futbolu, by wraz z dziećmi, całymi rodzinami przychodzili na mecze. Będziemy mogli oglądać najlepszych młodych piłkarzy z całego świata

– zachęcał Yarza.

Polska reprezentacja - wszystko dopięte na ostatni guzik

Jesteśmy gotowi do wielkiego turnieju w Polsce - zapewnił trener piłkarskiej reprezentacji kraju do lat 20 Jacek Magiera. W czwartek biało-czerwoni rozpoczną rywalizację meczem z Kolumbią.

Jak podkreślił szkoleniowiec gospodarzy imprezy, mistrzostwa świata do lat 20 to dla jego uczestników spełnienie marzeń, o których jego podopieczni śnili przychodząc pierwszy raz na trening:

To będzie piękna impreza. Cieszmy się, że jesteśmy świadkami takiego wydarzenia i możemy je zorganizować. Dziś ci zawodnicy mają wielki turniej, o którym marzyli w wieku 8, 10 lat patrząc w telewizor, obserwując piłkarzy. To jest przed nimi szansa. Trzeba wyjść na boisko z uśmiechem na twarzy, zagrać bez nakładania na siebie nie wiadomo jakiej odpowiedzialności i presji. Zagrać mecz najlepiej jak potrafimy i cieszyć się każdą chwilą na boisku

– podsumował Magiera.

Grupowymi rywalami biało-czerwonych w Łodzi będą: Kolumbia, z którą podopieczni trenera Jacka Magiery zmierzą się w meczu otwarcia w czwartek (godz. 20.30) oraz Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegal (29 maja, 20.30).

Turniej z udziałem 24 drużyn odbędzie się w sześciu miastach. Oprócz Łodzi będą to Gdynia, Bydgoszcz, Lublin, Tychy oraz Bielsko-Biała.