Kandydat na burmistrza promowany... grą wideo

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Olichel

  

Ubiegający się o reelekcję w niedzielnych wyborach burmistrz Bari na południu Włoch Antonio Decaro zabiega o głosy przy pomocy interaktywnej gry, w której można wcielić się w jego rolę. Zadaniem gracza wyborcy jest walka z różnymi formami degradacji miasta.

Uczestnik trójwymiarowej gry "Misja: Bari" musi wirtualnie pomóc strażnikom miejskim usunąć samochody zaparkowane w niedozwolonym miejscu na nabrzeżu, zetrzeć graffiti z murów, wyrzucić porzucone worki ze śmieciami.

Grze wideo promującej tematykę, na której koncentruje się kampania wyborcza burmistrza, towarzyszą akcenty żartobliwe i pełne autoironii, także za sprawą dialogów w miejscowym dialekcie w wykonaniu aktorów.

Bawić się w burmistrza można dzięki bezpłatnej aplikacji na smartfony oraz na profilu Decaro w mediach społecznościowych.

Taka forma kampanii wyborczej to duża nowość - podkreślają media. Wybrał ją burmistrz, który jest przewodniczącym Krajowego Stowarzyszenia Włoskich Gmin.

Częściowe wybory samorządowe odbędą się w niedzielę we Włoszech razem z wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Zarzuty dla Anny M. To ona miała rzucić się z nożem na dzieci

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszała 37-letnia mieszkanka Kramska, która na początku czerwca dźgnęła nożem swoje dzieci i siebie. Kobieta nie przyznała się do winy.

W wyniku ciosów nożem zmarł ośmioletni chłopiec, pięciomiesięczny trafił do szpitala z ranami ciętymi. Do szpitala została przewieziona również 37-latka. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Marek Kasprzak poinformował, że kobieta została przesłuchana w ub. tygodniu, po uzyskaniu zgody biegłych psychiatrów.

"Prokurator przedstawił Annie M. zarzut zabójstwa ośmioletniego Miłosza i usiłowania zabójstwa pięciomiesięcznego Patryka. Kobieta nie przyznała się do zarzucanych jej czynów"

– powiedział prok. Kasprzak.

Prokuratura nie ujawnia, jakie wyjaśnienia złożyła Anna M. Decyzją sądu kobieta trafiła na oddział psychiatryczny aresztu śledczego jako tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. Rzecznik podał, że Anna M. zostanie prawdopodobnie przebadana przez biegłych psychiatrów, którzy m.in. ocenią, czy w chwili popełnienia czynu była poczytalna.

Przeprowadzona przed tygodniem sekcja zwłok ośmiolatka wykazała, że śmierć chłopca nastąpiła z powodu masywnego krwotoku wewnętrznego, spowodowanego ranami kłutymi klatki piersiowej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl