Błaszczykowski nie gra od połowy kwietnia. Wówczas poinformowano, że z powodu złamanego palca stopy skrzydłowy Wisły Kraków nie wystąpi już do końca sezonu.

W ostatnich miesiącach problemy zdrowotne miał również Rybus. Teraz otrzymał powołanie i ma szansę zagrać w kadrze po raz pierwszy od meczu z Kolumbią podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Powołanie otrzymali również m.in. gracze reprezentacji młodzieżowej - Sebastian Szymański, Dawid Kownacki i Robert Gumny.

Lista powołanych

Kadra reprezentacji Polski na mecze z Macedonią Północną i Izraelem:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Robert Gumny, Artur Jędrzejczyk, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Michał Pazdan, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus

Pomocnicy: Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Dawid Kownacki, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Polska w dwóch pierwszych meczach grupy G eliminacji Euro 2020 zdobyła komplet punktów i prowadzi w tabeli - pokonała na wyjeździe Austrię 1:0 i u siebie Łotwę 2:0.