Marsz aktywistów LGBT, a z nimi... Aleksandra Dulkiewicz. Z drugiej strony - 23 kontrmanifestacje!

Marsz Równości w Gdańsku w 2017 roku / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Już piąty raz ulicami Gdańska przejdzie marsz środowisk LGBT. W tęczowym pochodzie nie zabraknie prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz, co potwierdził już gdański ratusz. Środowiska, które stają w obronie tradycyjnych wartości, nie składają broni i organizują... ponad 20 kontrmanifestacji.

Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował dziś, że na sobotę 25 maja do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM wpłynęły 33 różne wnioski o możliwość zorganizowania zgromadzenia. Sześć spośród tych wniosków złożyło Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizujące V Trójmiejski Marsz Równości.

Pozostałe wnioski wpłynęły od organizacji i osób prywatnych, a celem tych demonstracji ma być obrona tradycyjnych wartości.

"Z 33 wniosków w imieniu prezydent miasta Gdańska wydano zakaz organizacji 5 zgromadzeń publicznych. Zakazy wydano z uwagi na możliwość wystąpienia zagrożeń zakłócenia porządku publicznego, obawy o bezpieczeństwo uczestników oraz mieszkańców, jak również z przyczyn proceduralnych"

- wyjaśnił Sieliwończyk.

Formalnie Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado zorganizuje pięć zgromadzeń publicznych, z kolei w obronie tradycyjnych wartości manifestować będzie się w aż 23 miejscach.

Lista zgłoszeń o przeprowadzenie manifestacji w Gdańsku w sobotę 25 maja teoretycznie nie jest jeszcze zamknięta - w trybie uproszczonym wnioski takie mogą składać jeszcze osoby prywatne, ale nie później niż dwa dni przed terminem zgromadzenia.

Sieliwończyk potwierdził wcześniejsze informacje, że w V Trójmiejskim Marsz Równości ma wziąć udział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Na stronie internetowej stowarzyszenie Tolerado zapowiada, że hasło tegorocznego marszu to "Miłość może tylko łączyć". Słowa te wypowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz otwierając Trójmiejski Marsz Równości w 2017 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Paryska policja usuwa obozowisko imigrantów

/ twitter.com / @MaguyTran

  

Francuska policja poinformowała we wtorek, że zaczęła usuwać migrantów z nielegalnego obozowiska w Porte d'Aubervilliers na północy Paryża, dwa miesiące po likwidacji podobnego obozowiska w sąsiedztwie. Według AFP rano ewakuowano stamtąd kilkuset migrantów.

Reuters zauważa, że francuski rząd chce pokazać, że zajmuje ostrzejsze stanowisko wobec nielegalnej imigracji.

Migranci, którzy wcześniej rozbili namioty czy wznieśli prowizoryczne baraki na skraju obwodnicy Porte d'Aubervilliers, spokojnie szli w eskorcie policji do autobusów, którymi pojechali do ośrodków dla migrantów w regionie Ile-de-France.

Operacja została przeprowadzona przez prefekturę policji w Paryżu i prefekturę regionu Ile-de-France.

AFP podaje, powołując się na dane prefektury, że w obozie przebywało Od 900 do 1800 osób.

Od zamknięcia w 2016 roku dużego obozu dla migrantów w Calais na północy Francji wielu uchodźców przeniosło się właśnie na przedmieścia Paryża. Francuskie służby wielokrotnie rozbijały nielegalne obozowiska, ale po kilku miesiącach ponownie pojawiały się one w różnych innych miejscach.

Na początku listopada prezydent Francji Emmanuel Macron w odpowiedzi na obawy wyborców dotyczące imigracji zobowiązał się do zlikwidowania obozów namiotowych dla migrantów, objęcia kwotami pracowników-migrantów, a także... odmowy nowo przybyłym osobom ubiegającym się o azyl dostępu do doraźnej opieki zdrowotnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts