Marsz aktywistów LGBT, a z nimi... Aleksandra Dulkiewicz. Z drugiej strony - 23 kontrmanifestacje!

Już piąty raz ulicami Gdańska przejdzie marsz środowisk LGBT. W tęczowym pochodzie nie zabraknie prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz, co potwierdził już gdański ratusz. Środowiska, które stają w obronie tradycyjnych wartości, nie składają broni i organizują... ponad 20 kontrmanifestacji.

Marsz Równości w Gdańsku w 2017 roku
Fot Fotomag/Gazeta Polska

Jędrzej Sieliwończyk z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku poinformował dziś, że na sobotę 25 maja do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM wpłynęły 33 różne wnioski o możliwość zorganizowania zgromadzenia. Sześć spośród tych wniosków złożyło Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado, organizujące V Trójmiejski Marsz Równości.

Pozostałe wnioski wpłynęły od organizacji i osób prywatnych, a celem tych demonstracji ma być obrona tradycyjnych wartości.

"Z 33 wniosków w imieniu prezydent miasta Gdańska wydano zakaz organizacji 5 zgromadzeń publicznych. Zakazy wydano z uwagi na możliwość wystąpienia zagrożeń zakłócenia porządku publicznego, obawy o bezpieczeństwo uczestników oraz mieszkańców, jak również z przyczyn proceduralnych"

- wyjaśnił Sieliwończyk.

Formalnie Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado zorganizuje pięć zgromadzeń publicznych, z kolei w obronie tradycyjnych wartości manifestować będzie się w aż 23 miejscach.

Lista zgłoszeń o przeprowadzenie manifestacji w Gdańsku w sobotę 25 maja teoretycznie nie jest jeszcze zamknięta - w trybie uproszczonym wnioski takie mogą składać jeszcze osoby prywatne, ale nie później niż dwa dni przed terminem zgromadzenia.

Sieliwończyk potwierdził wcześniejsze informacje, że w V Trójmiejskim Marsz Równości ma wziąć udział prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Na stronie internetowej stowarzyszenie Tolerado zapowiada, że hasło tegorocznego marszu to "Miłość może tylko łączyć". Słowa te wypowiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz otwierając Trójmiejski Marsz Równości w 2017 roku.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Marsz Równości #Gdańsk #Aleksandra Dulkiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo