Zaskakujące słowa pisarza: "Nie zagłosuję na tę żałosną koalicję, bo by mi prędzej ręka uschła"

Szczepan Twardoch / fot. YouTube

  

Popularny pisarz Szczepan Twardoch podzielił się na Facebooku swoim pomysłem, czy raczej brakiem pomysłu na to, na kogo zagłosować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. We wpisie padły zaskakujące słowa pod adresem PO-KO. "Nie zagłosuję na tę żałosną koalicję „niech będzie tak jak było”, bo by mi prędzej ręka uschła" - napisał Twardoch.

Szczepan Twardoch nigdy nie ukrywał, że z obecną władzą jest mu nie po drodze, czego wyraz dał również w ostatnim wpisie w mediach społecznościowych:

Na nikogo z PiS nie zagłosuję, z dziesiątek powodów

- deklaruje pisarz w ostrych słowach na Facebooku. Co ciekawe, z równie ostrą, jeśli nie ostrzejszą krytyką spotkała się Koalicja Obywatelska:

[...] nie zagłosuję na tę żałosną koalicję „niech będzie tak jak było”, bo by mi prędzej ręka uschła. Chociażby ze względu na te obciachowe billboardy przedstawiające młodzież z flagami wymalowanymi na pucołowatych gębulach, orzeł z czekolady wiecznie żywy. 

- czytamy we wpisie autora "Morfiny".

Dostało się również partii Roberta Biedronia, w której Twardoch widzi zaledwie "przystawkę do wspomnianej wcześniej koalicji od status quo ante". Cały wpis można przeczytać niżej. Jak myślicie, na kogo Szczepan Twardoch powinien oddać swój głos?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska i Rumunia jako "szczypce" dla Rosji. "Wojskowo, politycznie - to wszystko ma sens"

Zdjęcie ilustracyjne / screen z TVP Info

  

Polska i Rumunia to "szczypce" dla Rosji - tak uważa amerykański politolog George Friedman. Mówił o tym w rozmowie z redaktorem Michałem Rachoniem w programie "Minęła 20". Rozmowa dotyczyła m.in. roli Polski, Węgier i Rumunii we współczesnej Europie.

"Rumuni i Polacy mają swoje interesy narodowe, tak jak Amerykanie, żeby ostatecznie doprowadzić do tego, by Europa nie została zdominowana militarnie przez żadną konkretną pojedynczą siłę. W Rumunii tego typu problematyka się mocno uwidoczniła w poprzednich latach. Węgrzy nie są z nami zgodni pod tym względem. Polska broni Niziny Środkowoeuropejskiej, a Rumunia Karpat i Morza Czarnego"

- podkreślił.

Jak uważa Friedman, Polska i Rumunia odgrywają tu szczególną rolę. Chodzi o bycie "szczypcami" dla Rosji.

"Karpaty przeszkadzają Rosjanom w rejonie Morza Czarnego, a Nizina Środkowoeuropejska to przeszkoda w drodze na zachód. Polska i Rumunia trzymają swego rodzaju szczypce wobec Rosjan, którzy nie mogą w ten sposób posunąć się na zachód. Wojskowo, politycznie - to wszystko ma sens"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl