Tusk dostał „baty” - w sondażu zaufania zajął... 7 miejsce. Ale ciekawe też dla kogo badanie zrobiono...

Donald Tusk / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Donald Tusk nie jest politykiem, któremu najbardziej ufają Polacy. Według przeprowadzonego przez Kantar sondażu wynika, że jest nim Andrzej Duda. Co ciekawe, patrząc po politycznych przynależnościach osób biorących udział w badaniu, politycy Prawa i Sprawiedliwości deklasują tych z Koalicji Europejskiej. A co ciekawe - ten sondaż został zrobiony dla... "Gazety Wyborczej".

Komu najbardziej ufają Polacy? To pytanie stawiają sobie często politycy. Z najnowszego sondażu zaufania zrealizowanego przez Kantar dla „Gazety Wyborczej” wynika, że ewidentnie nie będzie do śmiechu Donaldowi Tuskowi. Prezydent Andrzej Duda, Paweł Kukiz oraz premier Mateusz Morawiecki są politykami, którym Polacy ufają najbardziej.

Na podium nie znalazł się Donald Tusk. Jego miejsce jest dużo, dużo niżej. Wyprzedza go prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński – ufa mu 37 proc. ankietowanych.

Na piątym miejscu jest lider Wiosny Robert Biedroń - 34 proc. Kolejne miejsce zajmuje wicepremier Beata Szydło - 33 proc..

Dopiero 7. miejsce w tym rankingu zajmuje szef Rady Europejskiej Donald Tusk 32 proc.

Sondaż dla "GW" został przeprowadzony w dniach 16–19 maja 2019 r. na reprezentatywnej próbie 1006 osób w wieku 18 i więcej lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Timmermans o współpracy z Wojciechowskim. Jak zareagował na kandydata z Polski?

/ By Michael Thaidigsmann - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76392264; Telewizja Republika

  

Frans Timmermans został kandydatem na stanowisko wiceszefa Komisji Europejskiej ds. zielonego ładu. Oznacza to, że nie będzie już zajmował się praworządnością, ale przy sprawowaniu swojej nowej funkcji będzie musiał współpracować z komisarzem ds. rolnictwa, na którego kandydatem jest Janusz Wojciechowski. Timmermans zabrał głos, jak widzi ewentualną współpracę.

Holender, który w nowej Komisji Europejskiej ma nadzorować m.in. rolnictwo, był pytany, czy problematyczny jest dla niego fakt, że wobec Wojciechowskiego postępowanie prowadzi Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

[polecam:https://niezalezna.pl/287456-timmermans-bedzie-musial-wspolpracowac-z-wojciechowskim-znamy-sklad-nowej-ke]

Odpowiedział, że nie widzi żadnego problemu w tym, by współpracować z Wojciechowskim. Wskazał, że stanowisko komisarza ds. rolnictwa będzie istotne w kontekście zmian klimatycznych.

"Jeśli chcemy dokonać zmian w Europie we właściwym kierunku, musimy zmienić wspólną politykę rolną" 

- powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi o stworzenie "zrównoważonego" rolnictwa, które będzie funkcjonowało w poszanowaniu bioróżnorodności i będzie jak najlepiej wykorzystywało surowce naturalne.

"Nie widzę żadnych przeszkód, by z nim (Wojciechowskim) współpracować, gdy zostanie zaakceptowany przez Parlament Europejski"

- podsumował Timmermans.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl