"Śmiałek" wspinał się na wieżę Eiffla

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Free-Photos

  

Słynna paryska atrakcja turystyczna wieża Eiffla i jej otoczenie zostały ewakuowane w poniedziałek po południu, gdy okazało się, że po konstrukcji wspina się mężczyzna - poinformował zarząd eksploatacji tego liczącego sobie 130 lat zabytku w stolicy Francji.

"Wykryto wspinającą się osobę. To zwyczajna procedura, musimy ją powstrzymać przed kontynuowaniem wspinaczki i w takim przypadku ewakuujemy wieżę. Na miejscu są strażacy i policja"

- podano.

Nie wiadomo, ilu turystów zostało ewakuowanych. Będąca na miejscu brygada policyjna nawiązała kontakt ze wspinającym się mężczyzną, lecz nie są znane motywy jego działania.

Mężczyzna wszedł normalnie na teren wieży i gdy był na pierwszym piętrze, rozpoczął wspinaczkę po jej konstrukcji 

- poinformowała rzecznika obiektu.

W październiku 2017 r. wszystkich znajdujących się na wieży Eiffla ewakuowano z powodu „obecności na filarze budowli młodego człowieka, który groził popełnieniem samobójstwa”. W końcu policjantom udało się nakłonić go do odstąpienia od tych zamiarów.

Zbudowana z okazji Paryskiej Wystawy Światowej w 1889 r. wieża Eiffla jest jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów turystycznych na świecie. Rocznie sprzedaje się 7 milionów biletów, które pozwalają na wjazd na jedno z trzech pięter budowli.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Schetyna chce „walczyć o najważniejsze sprawy”. Któreż to? Szef PO ułożył już całą listę

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

PO będzie walczyła o „najważniejsze sprawy” - obiecał dziś w Sosnowcu szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, który rozpoczął cykl spotkań z samorządowcami. Które z nich ma na myśli? - Demokracja, praworządność, obecność Polski w Europie, bezpieczeństwo, lepsza służba zdrowia, edukacja i wyższe płace - wymieniał lider partii opozycyjnej.

- Rozmawiamy o programie, rozmawiamy z samorządowcami (…), bo wierzymy, że (ważna jest) właśnie ta konsultacja, rozmowa o tezach, które zostały przygotowane przez samorządowców i podpisane przez wielu z nich w Gdańsku 4 czerwca, jak i o programie Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej warto rozmawiać i budować jedną linię takiego demokratycznego, obywatelskiego porozumienia

– powiedział dziennikarzom Schetyna.

Jak dodał, PO chce budować koalicję, która będzie skutecznie walczyła o najważniejsze sprawy - m.in. „o demokrację, praworządność, obecność Polski w Europie, bezpieczeństwo, lepszą służbę zdrowia, edukację i wyższe płace”.

- O tym będziemy mówić i będziemy to odsłaniać w kampanii wyborczej – to oczywiste – ale także 19 i 20 lipca przedstawimy w przyjętym programie wyborczym na konwencję programową, która zorganizujemy w Warszawie

– poinformował.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński (PO) ocenił, że samorządowcy powinni być "jednym z głównych ogniw nowej koalicji", aby dopilnować tego, by możliwości samorządu były coraz większe. W jego ocenie reforma samorządowa należy do najbardziej udanych – lokalne władze potrafią korzystać z funduszy unijnych, miasta zmieniają się na lepsze. Zarzucił zarazem rządzącym, że odbierają samorządom część kompetencji, a wiele zadań jest niedofinansowanych z budżetu centralnego.

- Samorządy przy dobrym wsparciu rządzących, ale z mieszkańcami, są w stanie rozwijać Polskę, dobrze wykorzystywać środki, które do nas napływają i po prostu zmieniać nasz kraj w taką ojczyznę, jaką sobie wymarzyliśmy

– ocenił prezydent Sosnowca.

B. prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza podkreślił, że samorządowcy „doskonale wiedzą, jak gospodarować dostępnymi środkami i mają zaufanie mieszkańców”. Ocenił, że kluczowymi kwestiami do rozwiązania są m.in. służba zdrowia i mieszkalnictwo komunalne.

Po wizycie w Sosnowcu Schetyna ma rozmawiać z samorządowcami m.in. w Wojkowicach i Gliwicach. Jak zaznaczył, to właśnie samorządowcy najlepiej wiedzą, czego dziś potrzebują mieszkańcy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl