Prezydent apeluje o udział w wyborach

/ prezydent.pl

  

- Ważne, żebyśmy pokazali innym państwom i narodom europejskim, że bierzemy odpowiedzialność za sprawy europejskie poprzez wybieranie swoich przedstawicieli - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Mysłowic prezydent Andrzej Duda. Prezydent apelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polska się zmienia, Polska się zmienia na lepsze, zmienia się także Śląsk, następują przekształcenia - jedne są lepsze, na drugie ludzie narzekają, bywa różnie. Jedne reformy lepiej się udają, inne są trudniejsze, ale jedno jest ważne - poziom życia w naszym kraju stale się podnosi. Jesteśmy od 15 lat częścią Unii Europejskiej, jesteśmy od 20 lat członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego - to wielkie ukoronowanie walki, którą ludzie Solidarności stoczyli o to, żeby Polska była znów była suwerenna i niepodległa

 - mówił prezydent.

Andrzej Duda apelował również o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego w najbliższą niedzielę.

Bardzo ważne jest, żebyśmy pokazali innym państwom europejskim i innym narodom, że bierzemy odpowiedzialność także za sprawy europejskie poprzez wybieranie swoich przedstawicieli. Trzeba wykorzystać tę szansę, bo Parlament Europejski to jest rzeczywiście instytucja demokratyczna

 - podkreślił.

Bierzmy sprawy w swoje ręce. Zachęcam państwa - proszę pójść do wyborów w najbliższą niedzielę. To niezwykle ważne - proszę wziąć udział w tych wyborach, proszę wybierać, proszę wysłać do Parlamentu Europejskiego naszą silną reprezentację, ludzi, którzy będą nas tam godnie i dobrze reprezentowali, którzy będą dbali o sprawy europejskie i którzy przede wszystkim będą dbali o nasze sprawy, o polskie sprawy

- dodał prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trwa biologiczna walka z komarami tygrysimi

/ bella67

  

W Bolonii na północy Włoch rozpoczyna się biologiczna walka z komarami tygrysimi. Władze miasta angażują do niej prawie pół miliona wysterylizowanych samców komarów, które trafią do jednej z dzielnic.

Wypuszczenie na wolność genetycznie zmodyfikowanych osobników jako sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się owadów - nie tylko uciążliwych, ale także przenoszących choroby - uważane jest przez naukowców za jedną z najbardziej obiecujących metod.

Zmodyfikowane samce komara, wysterylizowane genetycznie mieszają się w środowisku naturalnym z normalnymi okazami owadów, co sprawia, że duża część jajeczek składanych przez kąsające ludzi samice nie jest zapładniana. W ten sposób udaje się znacznie zredukować populację komarów.

Boloński eksperyment w położonej nad kanałem dzielnicy Navile potrwa, jak zapowiedziały władze miejskie, 16 tygodni na obszarze o powierzchni 40 hektarów.

Co tydzień wypuszczanych będzie po 30 tysięcy wysterylizowanych komarów tygrysich.

O pomoc w tej operacji poproszeni zostali także mieszkańcy dzielnicy. Po to, aby zmniejszyć populację płodnych samców i podnieść skuteczność tej nowej formy walki urząd miejski zaapelował do właścicieli prywatnych terenów o stosowanie środków owadobójczych.

Jednocześnie zapewniono, że wypuszczenie wysterylizowanych komarów nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt oraz na środowisko naturalne. Jeśli rezultaty tej operacji będą zadowalające, ma ona zostać rozszerzona.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl