Prezydent apeluje o udział w wyborach

/ prezydent.pl

  

- Ważne, żebyśmy pokazali innym państwom i narodom europejskim, że bierzemy odpowiedzialność za sprawy europejskie poprzez wybieranie swoich przedstawicieli - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Mysłowic prezydent Andrzej Duda. Prezydent apelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Polska się zmienia, Polska się zmienia na lepsze, zmienia się także Śląsk, następują przekształcenia - jedne są lepsze, na drugie ludzie narzekają, bywa różnie. Jedne reformy lepiej się udają, inne są trudniejsze, ale jedno jest ważne - poziom życia w naszym kraju stale się podnosi. Jesteśmy od 15 lat częścią Unii Europejskiej, jesteśmy od 20 lat członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego - to wielkie ukoronowanie walki, którą ludzie Solidarności stoczyli o to, żeby Polska była znów była suwerenna i niepodległa

 - mówił prezydent.

Andrzej Duda apelował również o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego w najbliższą niedzielę.

Bardzo ważne jest, żebyśmy pokazali innym państwom europejskim i innym narodom, że bierzemy odpowiedzialność także za sprawy europejskie poprzez wybieranie swoich przedstawicieli. Trzeba wykorzystać tę szansę, bo Parlament Europejski to jest rzeczywiście instytucja demokratyczna

 - podkreślił.

Bierzmy sprawy w swoje ręce. Zachęcam państwa - proszę pójść do wyborów w najbliższą niedzielę. To niezwykle ważne - proszę wziąć udział w tych wyborach, proszę wybierać, proszę wysłać do Parlamentu Europejskiego naszą silną reprezentację, ludzi, którzy będą nas tam godnie i dobrze reprezentowali, którzy będą dbali o sprawy europejskie i którzy przede wszystkim będą dbali o nasze sprawy, o polskie sprawy

- dodał prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl