Szerokim echem odbiła się wypowiedź posła PO Rafała Grupińskiego, który na marszu organizowanym przez Koalicję Europejską, zapowiadał wprowadzenie związków partnerskich.

- My będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października... [wybory parlamentarne - przyp. Niezalezna.pl]. Po prostu musimy też prowincję przyciągnąć do głosowania. My musimy każdy głos zebrać z tego wieńca, żeby wygrać [wybrać?], stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem

- mówił. Spotkała go za to ostra krytyka.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział dziś na konferencji prasowej, że wypowiedź Grupińskiego, to "kolejny dowód na to, że Platforma reprezentuje typ partii skrajnie niewiarygodnej, takiej, która traktuje politykę jako jedną wielką manipulację".'

- podkreślił prezes PiS.

W końcu głos zabrał także Grzegorz Schetyna. Uważa on, że... wypowiedź Grupińskiego spreparowano i jest ona nieprawdziwa. Jego zdaniem, PiS - pięć dni przed wyborami - jest w "totalnym odwrocie" i "próbuje przykryć to sprawami, których tak naprawdę nie ma, bo być nie może".

- Wypowiedź Grupińskiego jest pocięta, spreparowana i nieprawdziwa

- ocenił Schetyna. Podkreślił, że wielokrotnie w wywiadach odnosił się do kwestii związków partnerskich.

- Jeżeli Kaczyński ma złą wolę i wywiadów nie czyta, to odsyłam go do swoich wypowiedzi

- powiedział Schetyna.

Do sieci trafiło za to kolejne nagranie polityka PO z sobotniego marszu. Tym razem to słowa szefa klubu parlamentarnego PO-KO, Sławomira Neumanna. Potwierdził on, że związki partnerskie "będą", a wyborcy usłyszeć mają o nich jesienią.

Na kolejnym upublicznionym nagraniu słychać, jak inny polityk Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba mówi:

Jedyne co, to PSL może wstrzymać, ale nie sądzę, bo rada PSL-u jest liberalna. Zresztą to będzie już po wyborach, więc oni już nie będą zabiegać o żaden elektorat. Ja mówię, że związki będą elementem programu.