Na początku konferencji prasowej zaprezentowano nowy billboard PiS. Hasło głosi: "W Europie głosuj za Polską".

"W pierwszej kolejności walczymy o polskie sprawy. Tak też w Polsce, jak i w Parlamencie Europejskim"

- powiedział Tomasz Poręba.

Później pokazano słynną w ostatnich dniach wypowiedź Rafała Grupińskiego z Platformy Obywatelskiej, który na niedawnym marszu mówił o tym, że nie można głośno mówić o sprawie związków partnerskich.

- "(...) Dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem"

- mówił Grupiński.

 

Dzisiaj do tych słów odniósł się podczas konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który przekonywał, że jest to "kolejny dowód na to, że PO traktuje politykę jako jedną wielką manipulację".

Jeżeli politykę traktuje się poważnie, to wtedy potrzebna jest wiarygodność. Jaki sens ma wrzucanie do urny kartki z poparciem dla jakiejś partii, jeżeli okazuje się, że ta partia mówi jedno, a robi drugie? To nie ma żadnego sensu. To wszystko fikcja i manipulacja. Platforma Obywatelska będzie na scenie pewnie jeszcze długo, ale te cechy powinny być znane społeczeństwu. PO potrafiła przysięgać, że nie podwyższy wieku emerytalnego i to zrobić. Potrafią złożyć deklarację "boguojczyźnianą", a następnie prowadzić politykę lewicową, a wręcz lewacką. Teraz mamy PO, która chce wprowadzać rewolucję. Czy będzie to służyło czemuś dobremu? Z całą pewnością nie. Może chodzić tylko o to, żeby wprowadzać w błąd środowiska LGBT, żeby uzyskać ich poparcie. Mamy do czynienia z kolejnym aktem, który z demokracją nie ma nic wspólnego"

- powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Z kolei Beata Szydło zadała politykom Koalicji Europejskiej kilka pytań.

"Polacy mają prawo wiedzieć, jaka jest prawda. Zadaję w tej chwili publicznie pytanie politykom Koalicji Europejskiej. Czy rodzice będą mieli prawo do wychowywania swoich dzieci, prawo do decydowania o przyszłości swoich dzieci? Czy będzie próba wprowadzania zasad i elementów seksualizacji dzieci, zgody by pary homoseksualne miały prawo do adopcji dzieci? To wypowiedzi prominentnych polityków, pan Trzaskowski, pani Nowacka, pan Rabiej. To pytanie zadajemy w imieniu Polaków"

- powiedziała.